V Vinotoču Pliberšek, ki se nahaja v Svečinskih goricah, svojim gostom radi postrežejo z žlahtno kapljico. Pliberškovi pravijo, da so vinogradniška kmetija, s poudarkom vedno bolj na turizmu. V njihovi vinski kleti prevladujejo predvsem bela, sveža vina tekočega letnika. Vino, ki ga pridelajo, se zelo hitro proda, pove Nataša Pliberšek, znana po svojih kulinaričnih dobrotah, ki jih pripravlja po tradicionalnih receptih. Tako gostom, ki vinotoč obiščejo na mizo prinesejo domač narezek. Najrazličnejše domače mesnine, zelenjava in siri nikogar ne pustijo ravnodušnega. Pliberškova opozori, da so narezki pripravljeni tako, da iz mize odidejo zadovoljni tudi tisti, ki ne jedo mesa.
Meso iz kible in svež kruh
"Za vsakega se pri nas najde nekaj dobrega," pravi Pliberškova. Poudari, da si prizadevajo ohraniti tradicionalne vrednote, hkrati pa ostati čim bolj lokalni. Vse, kar na kmetiji pridelajo, od vina, mesnin, kruha do zelenjave, ponudijo svojim gostom, ali prodajo. Med dobrotami še posebej teknejo v ocvirkov plašček ovito meso iz kible in po domačem ognjišču dišeče suhe mesnine. Tudi kruh pripravijo doma sami. Po starih receptih. Pregrešno dober je, povedo gostje, svež kruh, ki pride na mizo direktno iz domače krušne peči, ki gre skupaj z mesnimi in sirnimi namazi, obogatenimi s številnimi zelenjavnimi dodatki, ki jih prav tako v domači kuhinji pripravijo Pliberškovi. Pa tudi kaj sladkega se v Natašini kuhinji zmeraj najde, seveda narejenega iz domačih sestavin. Tudi zelenjave imajo v vrtu dovolj, pove Pliberškova, tako dela na kmetiji nikoli ne zmanjka. A tudi za to gospodarica nima skrbi. Za delo radi poprimejo vsi člani družine, tudi otroci.
Domača slivovka je najboljše zdravilo
Pandemija in z njo povezani ukrepi so tudi Pliberškovim naredili škodo, a v prihodnost zrejo z optimizmom. V času, ko so bila vrata njihove domačije zaprta za obiskovalce, so ustvarili klasično štajersko slivovko, ki je po besedah Nataše Pliberšek trenutno najboljše zdravilo proti boleznim. Pliberškova opaža, da postajajo Svečinske gorice vse bolj zanimive za domačine in tuje goste. "Tudi če boste pri nas teden dni, se ne boste zaužili vseh lepot," je mnenja Pliberškova, ki kot simboliko teh krajev, ki se nahajajo tik ob meji z Avstrijo, izpostavi žlahtno kapljico, pa tudi domačo hrano. Kajti hrana je za vsakega od nas zelo pomembna, so prepričani Pliberškovi, katerih slogan je: "Smo to, kar mislimo in jemo!"