Vodenje Slovenskega kulturnega centra Berlin (SKC Berlin) je z 9. januarjem 2021 prevzela Saša Šavel Burkart. Novoimenovana kulturna atašejka v Berlinu, diplomirana novinarka in magistrica antropologije vsakdanjega življenja, je bila dolgoletna novinarka in urednica različnih oddaj s področja kulture in umetnosti na Televiziji Slovenija, prav tako je avtorica številnih dokumentarnih oddaj s področja vizualne umetnosti in kulture. Med letoma 2011 in 2019 je bila urednica uredništva oddaj o kulturi na TV Slovenija. Je prejemnica treh štipendij za bivanje v različnih nemških mestih, med drugim je bila med letoma 2008 in 2009 deset mesecev štipendistka prestižne mednarodne štipendije EJF za novinarje na Freie Universität Berlin, v okviru katere je pripravila obsežno študijo o turško-nemški kinematografiji, kot štipendistka ljubljanskega Goethe Instituta se je leta 2008 v Bonnu izpopolnjevala v znanju nemščine na visoki stopnji.
Saša Šavel Burkart je bila z nemško govorečim prostorom močno povezana tudi kot novinarka, vrsto let je med drugim spremljala in poročala z linškega festivala za tehnologijo, družbo in umetnost Ars Electronica, baselskega sejma umetnosti Art Basel, z Documente v Kasslu in Berlinala. Med drugim je avtorica dokumentarne oddaje o Fundaciji Helmuta Newtona, ob berlinskem bienalu o Berlinu kot novi svetovni prestolnici kulture in umetnosti ter dokumentarne oddaje o medijski arheologiji, ki je nastala prav tako v Berlinu. Je poznavalka slovenske in nemške sodobne umetniške produkcije s širokim kulturnozgodovinskim razgledom, so zapisali v sporočilu za javnost na ministrstvu za kulturo.
Po SKICI (Slovenskem kulturnoinformacijskem centru v Avstriji), ustanovljeni na Dunaju leta 2011, so SKC Berlin kot drugo kulturno ustanovo RS v tujini odprli leta 2016. Gre za skupni projekt ministrstva za kulturo in zunanjega ministrstva, ki deluje v okviru slovenskega veleposlaništva v Berlinu. V središču njegovega delovanja je kulturna diplomacija, promocija slovenske kulture in umetnosti, seznanjanje novih občinstev s sodobnimi smernicami s področja kulture in umetnosti, z dosežki ter slovensko kulturno dediščino v Nemčiji, sodelovanje in povezovanje slovenskega in nemškega kulturnega prostora, ustvarjalk in ustvarjalcev. Kulturna atašejka v Berlinu bo imela v naslednjem obdobju pomembno vlogo tudi v okviru priprav na gostovanje Slovenije kot častne gostje frankfurtskega knjižnega sejma.