"To je njegova zgodba skozi moje oči," je na zelo čustvenem dogodku v Slovenski Bistrici v torek zvečer uvodoma povedala Ana Kamenik. "Sedaj sem vse skupaj predelala do te mere, da lahko tragedijo spremenim v nekaj lepega. V nekaj, kar upam, da bo pustilo sled in se dotaknilo ljudi," je še povedala na dan, ko je bila njena knjiga Ravnateljeva hči prvič dostopna javnosti.
Toda to je bil vse prej kot literarni večer, kar je morda kdo od obiskovalcev pričakoval, da bo. To je bil njen večer, izpeljan po vnaprej natančno pripravljenem scenariju. Večer, na katerega je v prvi vrsti povabila vse, ki so ji stali ob strani, ko ji je bilo najhuje, tisti, ki ji niso obrnili hrbta, se iz nje in njene družine pred desetimi leti posmehovali in pisali zlobne, privoščljive komentarje.
Zato so bile kar prve tri vrste v dvorani Slomškovega doma, ki je bila sicer poln do zadnjega kotička, rezervirane, namenjene točno določenim. Prva vrsta pa seveda njenim najbližjim, mami, bratu, svakinji in tudi očimu, ki sedaj vsaj delno nadomešča vlogo očeta, je dejala. Njim je tudi namenila prve izvode knjige, ki je bila tudi za nakup dostopna šele ta dan, 15. oktobra, kar je sicer rojstni dan njenega očeta.
Tudi v programu večera so nastopile njej drage osebe, nekdanji sošolki, ki nastopata pod imenom Dvojčici na kvadrat, pogovor z avtorico je odvodila prav tako Anina prijateljica Gaja Omerzi.
Knjiga pa je "opomin za vse tiste, ki se vedno znova čutijo poklicane soditi, je moč za vse tiste, ki bodo izgubili vero v ljudi. Zahvala tistim, ki so novembra 2014 v prvi vrsti ostali ljudje. In je spomin na nekoga, ki ga je ubila zloba ljudi," je še na dogodku povedala Ana Kamenik.
Kakšne misli je še delila danes 26-letna fizioterapevtka, ki, kot pravi, ni le ravnateljeva hči, temveč ima tudi številne vloge, boste lahko prebrali v prihodnji številki Večera v nedeljo.