Na bralnih srečanjih so v preteklosti že prebirali njegovo detektivsko zgodbo Retrospektiva, ki si jo je bilo mogoče pred kratkim ogledati tudi po televiziji. Ekranizacija romana v nadaljevanki Primeri inšpektorja Vrenka je bila sicer odlična, a je knjiga še boljša, menijo člani bralnega kluba.
V Inner Wheel klubu Maribor so že pred 17 leti začeli akcijo Podarimo knjigo in besedo. Vedno znova ugotavljajo, da ima glasno branje poseben čar, saj bogati, zdravi, vzbuja domišljijo in dobro voljo. In Sončkov bralni klub je eden najbolj uspešnih in prijetnih. Redno so se začeli sestajati aprila 2014 in tokrat so se torej srečali že petdesetič. V veliko čast in veselje jim je bilo, da so praznovali prav z Demšarjem, ki je napisal najobsežnejši ciklični opus v slovenski književnosti z istimi glavnimi junaki, inšpektorjem Martinom Vrenkom in kriminalistom Markom Breznikom. Večkrat je bil tudi nominiran za nagrado Kresnik. Na tokratnem srečanju pa so ga spoznali kot zelo ustvarjalnega človeka in prijetnega sogovornika.
In kaj pravijo o Sončkovem klubu nekateri člani? Nives se na bralnih urah dobro in sproščeno počuti, ta čas ji veliko pomeni in v branju vedno najde kakšen stavek za osebno življenje. Luka stvari vidi širše in si želi, da se ljudi na vozičkih ne bi gledalo kot na spomenike, ampak da se skupaj družimo in na ta način bogatimo življenja vseh. Sebastijan vedno pri branju izve kaj novega, na skupinskem branju pa si lahko izmenjajo medsebojne izkušnje. Sašo obiskuje srečanja od samega začetka. Všeč so mu vse knjige, iz katerih Vasiljka bere odlomke. Najbolj mu ugajajo knjige o živalih. Erna si z branjem širi obzorje in se zelo rada pogovarja o izbrani temi.
Podpredsednica Sončka, mariborskega društva za cerebralno paralizo, in vodja Sončkovega bralnega kluba Vasiljka Prosnik pa izpostavlja: "Branje je izjemno pomembno zlasti v času, ko ljudje izgubljajo svojo identiteto, ker se popolnoma predajajo pojavljanju na družbenih omrežjih in nekritično sodelujejo pri izmenjavi različnih sporočil. Branje nam omogoča, da se soočamo z vedno novimi vsebinami in v sebi odkrivamo to, kar nam je že znano in kar nam delo prinaša novega. Druženje v bralnem klubu prinaša še povezovalne učinke in prijetno koriščenje skupnega časa."