Dobrih 25 let po postavitvi križa na Stolnem vrhu nad Meljem v Mariboru je bilo na razgledni točki nad mestom znova slovesno. Cesta do vrha, ki je sicer v privatni lasti, je bila na novo urejena in normalno prevozna, da so se lahko na vrh zapeljali tudi nekateri vidni funkcionarji in politiki, okolica križa, kjer je pogosto mogoče videti odpadke, je bila čista in pokošena. Med prisotnimi na dogodku je bil tudi Alojz Senekovič iz Počehove, ki je bil pobudnik, da Krščanski demokrati Slovenije nad Mariborom postavijo križ kot simbol slovenske osamosvojitve, zanj pa je nato vrsto let skrbel.
Za spomenik s križem bo poslej skrbelo Združenje za vrednote slovenske osamosvojitve, ki ga vodi minister za notranje zadeve Aleš Hojs. "Trideset let je zelo malo za državo, v naših življenjih pa ne tako malo," je po podpisu prevzema upravljanja križa od Slovenske ljudske stranke (ta je križ upravljala od 2002.), ki jo je zastopal njen predsednik Marjan Podobnik, dejal Hojs in navzoče pozval, naj se z minuto molka poklonijo padlim v vojni za Slovenijo.
"Šest let je, odkar sem bil zadnjič tu. Malo je koščkov v Sloveniji, ki bi bili tako impozantni. Na tem mestu človeku zaigra srce," je Hojs popihal na dušo nekaj deset zbranim domačinom, ki so pred tem prisluhnili tudi govoru sekretarja na ministrstvu za notranje zadeve in nekdanjemu županu mestne občine Maribor Francu Kanglerju. Ta je govoril o borbi Slovenk in Slovencev za samostojno Slovenijo in za članstvo v Evropski uniji in zvezi Nato, poudaril je, da boj, tudi županov, še vedno traja, saj da je za obstoj naroda potrebna enotnost.
Blagoslov križa je opravil župnik iz Košakov in Šentilja Igor Ignacij Novak.