"Drugariiiceee...", "Pazi U2 so!" Tako nekako so tekli pogovori med miganjem v družabnih krogih. Namesto bučanja glasbe nekaj petja in s - slušalkami. Dodatni družabni element zabave s slušalkami je, da ob preklapljanju med žanri slušalke spreminjajo barvo. Zato se je kaj hitro zgodilo, da so se ujeli plesni koraki popolnih neznancev. Ker, ko v ušesa udari "girls just wanna have fun," je nakako logično, da poskočijo dekleta. "Kaj sem fušalaaaa? Res?" je spraševala ena od plesalk v Nani, ki je res na glas pritegnila jugo nostalgiji. Okolica bi odgovorila, da je, pa smo namesto tega poslali k njej nasmeške. Ker vsak je v sobotnem večeru kdaj zafušal in pozabil na odsotnost glasbe iz zvočnikov, ki bi udušila njegov pevski talent. Če se je komu torej razgrajanje v tišini ob prihodu na Glavni trg v začetku zdelo malo čudaško, je takoj, ko se je pričakal do slušalk, enostavno vživel in pridružil množici. Zanimivo je še, da so na plesišču migale vse generacije - od 9 do 99.
V sklopu dneva Maribora je Glavni trg tako v soboto zvečer postal središče zabave brez hrupa. Čeprav tiha zabava, je bilo glasbe več kot dovolj, le da na slušalkah. Trije DJi so vrteli house, yu-rock in pop iz 80' let in uspeli dobro zamigati publiko. Le slušalke so hitro pošle. "Res nismo računali na tako množičen obisk. Naslednje leto jih priskrbimo več," je obljubil Jakob Raišp iz podjetja Silent disco. Ja, več kot 250 zagotovo. Na z nekaj skepse zastavljeno vprašanje ali imajo take zabave res prihodnost, pa: "Seveda, v tujini so že stalnica. V Angliji so priredili festival s 50.000 slušalkami, kar je več od katerega koli festivala v Sloveniji! Je pa res, da je ta način zabave najprej bolj komplementarni način, recimo v barih, ki imajo težave z glasnostjo, tudi tukaj na trgu bi bila glasna glasba najbrž moteča. Plus je tudi to, da imamo lahko tri zvrsti glasbe istočasno, česar običajni klubi ne morejo." Silent disco je popularen tudi v sosednji Avstriji še prida Raišp.
V splošnem je smisel zabav s slušalkami ravno v tem, da si lahko vsak izbere glasbo sam, vsake slušalke imajo tri frekvence in lahko preklaplja med tremi DJ. Ti so vrteli z oken na Rotovžu. Je izziv vrteti glasbo precej tihi publiki, običajno je za DJ-je prav odziv publike precej pomembna reč. "Seveda, je drugače. Na festivalskem odru si navajen na zvočnike, monitorje, vse je 'šus', ljudje so bližje tebe, ko se zaderejo na nek komad, veš v katero smer iti. Ja pa zanimivo, tudi jaz prvič vrtim na silent partiju," je dejal DJ Aneas. So trije DJ-i primerjali kdo ima več slušalk? Torej koliko ljudi jih posluša? "Niti ne." Je pa res, da so v začetku večera slušalke sijale v raznih barvah, ko pa se je večer bližal polnoči, pa je vse bolj prevladala zelena elektronika.