V njej je prvič nastopil edinstveni Akademski pevski zbor iz Ljubljane pod vodstvom Franceta Marolta, takrat se je dvorana imenovala po lastniku Antonu Goetzu. Premierni nastop Akademskega pevskega zbora je bil 4. junija 1927. Kasneje, zlasti po drugi svetovni vojni, so v njej koncertirali najboljši mariborski zbori pod vodstvom Branka Rajštra, Karmine Šilec in drugih. Pol stoletja pa se v tej dvorani že odvija državno tekmovanje pevskih zborov Naša pesem, ki je (bienalno) preraslo v Mednarodno tekmovanje Iacobus Gallus. Ne smem tudi pozabiti na zelo kvalitetne in odmevne abonmajske koncerte poslovalnice Narodni dom v Mariboru. Torej veliko razlogov za to, da je ta koncertna dvorana najimenitnejša v Sloveniji.
Vstop do ploščadi pred Unionsko dvorano je po granitnih stopnicah, opremljenih z železno ograjo. Letos so se stanje, lega in nagib stopnic močno poslabšali. Stopnice so nagnjene v različne smeri, med njimi so centimetrske razpoke in tudi plato pred vstopom v preddverje zgradbe je v slabem stanju. Naj zapišem tudi, da je razsvetljava stopnic (po zaključku koncertov) zelo slaba in tako za obiskovalce zelo nevarna. Kdor si bo te dni ogledal stopnice, bo v špranjah lahko zlahka nabiral regrat in poljsko cvetje.
To pismo je namenjeno trenutnemu županu Maribora, saj tisti pred njim niso ničesar postorili v zvezi s slabim stanjem vhoda v to imenitno dvorano. V imenu vseh obiskovalcev (posebno starejših, ki smo v večini) prosim pristojne, da do naslednje koncertne sezone sanirajo in popravijo te stopnice.
Ko bo to rešeno, predlagam, da mariborska dvorana Union dobi podnaslov Hram zborovske glasbe ali Polimnijin hram. (Polimnija je bila grška muza resne in zborovske glasbe.)