Bridž klub Maribor bo to soboto priredil prvega od štirih turnirjev za Interreg Bowl - veliko nagrado prekomejnega sodelovanja med Slovenijo in Madžarsko. Projekt je sofinanciran iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj. Drugi turnir bo 12. oktobra v Nagykanizsi, nato bosta še po eden turnir v Sloveniji in na Madžarskem. Najboljši v seštevku točk vseh štirih turnirjev Interreg Bowla bodo nagrajeni, denar za nagrade pa bo zagotovljen iz omenjenega programa Interreg.
"Turnir se bo začel v soboto ob 14. uri v Vetrinjskem dvoru v Mariboru. Zanj je prijavljenih 144 igralcev bridža iz Slovenije, Madžarske, Hrvaške in Avstrije, več jih zaradi prostorskih omejitev nismo mogli sprejeti. Pričakujemo, da bo turnir spremljalo veliko gledalcev - vstopnine ni -, in morda bo katerega izmed njih igra spodbudila, da se začne ukvarjati z bridžem," pravi Zvonko Raušl iz Bridž kluba Maribor, ki s še nekaj sodelavci bdi nad organizacijo turnirja. "V Sloveniji storimo veliko premalo za prepoznavnost bridža, v Bridž zvezo Slovenije je združenih deset klubov s približno 500 igralci in igralkami, za primerjavo naj navedem, da ima Hrvaška kar 21 tisoč igralcev in igralk," doda Raušl.
Bridž je najbolj razširjena igra s kartami na svetu, igra ga kar 60 milijonov ljudi. V Sloveniji so ga začeli igrati po drugi svetovni vojni, ledino je oral dr. Janez Nemec, znani mariborski profesor, tudi šahist in igralec namiznega tenisa. Prvi bridž klub v nekdanji Jugoslaviji je bil ustanovljen leta 1958 v Mariboru z nazivom Bridž klub Maribor.