Skupno je na tekmovanju nastopilo blizu 200 igralcev in igralk iz 24 držav, dvakrat več kot pred dvema letoma na prvem svetovnem prvenstvu v New Yorku in tudi občutno več kot lani na drugem svetovnem prvenstvu v Berlinu. Slovenijo je v Pulju zastopala ekipa 18 igralk in igralcev in bili so zelo uspešni.
"Vsako leto igra več obolelih, izboljšuje se tudi kakovost njihove igre. Strokovnjaki, ki preučujejo Parkinsonovo bolezen, so ugotovili, da je namizni tenis eden od športov, ki blagodejno vplivajo na možgane, zato ga tudi priporočajo," pravi Mariborčan Vinko Kurent, predsednik mariborske enote slovenskega društva Trepetlika, ki združuje osebe s Parkinsonovo boleznijo, in podpredsednik svetovne skupnosti PingPongParkinson s sedežem v New Yorku.
Igranje namiznega tenisa vpliva blagodejno na možgane
"Najbolj zagnano delamo v Mariboru, kjer za razvoj namiznega tenisa med našimi člani skrbi nekdanji vrhunski igralec Gregor Komac. Redno trenira do 15 članov, občasno še enkrat toliko. S Komčevo pomočjo smo poživili delo v drugih enotah Trepetlike po Sloveniji, v Ljubljani, Kranju in Novi Gorici, upam, da nam bo to uspelo še na Dolenjskem in v Prekmurju," je dodal Kurent, ki zaradi zdravstvenih težav ni bil v Pulju, kjer je nameraval tudi igrati.
"V različnih kategorijah smo osvojili dve zlati in dve bronasti kolajni. Z zlatima se je ovenčal Marijan Vitanc iz Braslovč, ki pogosto trenira v Mariboru. Zmagal je v posamični konkurenci, nato še v dvojicah s soigralcem z Malte. Dve bronasti kolajni je osvojila Biserka Muršič, v dvojicah je bila njena soigralka Danica Kocbek. Obe sta članici mariborske enote društva Trepetlika," je z zadovoljstvom povedal Gregor Komac. "Kolajne so bile priigrane v zahtevni konkurenci, število držav, kjer ljudje s Parkinsonovo boleznijo organizirano igrajo namizni tenis, se iz leta v leto veča in tudi kakovost igre je na vse višji ravni. Lani v Berlinu smo Slovenci osvojili po eno zlato in srebrno ter dve bronasti, a je bila konkurenca manj zahtevna kot letos," je dodal Kurent.