Lučke, drsališče, vsi dobri možje, pravljice za otroke in laponska hiška z ognjiščem. Dogajanje se bo začelo že naslednji teden, ko bodo v ponedeljek, 25. novembra, odprli drsališče, v petek, 29. novembra, pa prižgali lučke. Že tradicionalno v času odprtja Parka pod tisočerimi zvezdami vsak teden za dogajanje poskrbi eno od društev. Letos bo dogajanje devet tednov. Drsališče in stojnice bodo pospravili 26. januarja.
Drsališče bo obratovalo v popoldanskem času. Med tednom od 15. ure naprej, med konci tedna od 14. ure naprej. Vstopnine ne bo, obiskovalci pa si bodo lahko izposodili drsalke. Ker je drsališče osrednji prostor v parku, se bo tukaj zgodil tudi otroški disko na ledu in tekmovanje v hokeju. V januarju pa bo pod vodstvom Hokejsko drsalnega kluba Maribor potekala tudi šola drsanja in šola hokeja. V decembru se bodo ob večerih zvrstili nastopi osnovnošolcev in vrtčevskih otrok, pa tudi različnih skupin, ki delujejo v občini Kidričevo. Na voljo bo tudi dodaten program. Najamete lahko pravljično hiško za druženje ob ognjišču. "To je lahko super ideja za praznovanje rojstnega dne ali običajno druženje," pravi vodja Parka pod tisočerimi zvezdami Mojca Meško. Termin lahko rezervirate med tednom popoldne ali zvečer. V hišici se lahko zbere do največ 12 oseb, cena za triurno druženje pa znaša 25 evrov. V to ceno je vključen triurni najem hišice, drva in čaj.
25. in 26. decembra pa bo v hiški Božiček. Za srečanje z njim si lahko predčasno rezervirate 20-minutni termin. Cena po osebi je dva evra, vključuje pa srečanje z Božičkom, čaj in sladko presenečenje. Božičku lahko na blagajno ob drsališču pol ure pred srečanjem prinesete darilo, ki ga bo predal otroku. Označeno mora biti z imenom in priimkom prejemnika darila.
"Poskrbeli pa bomo tudi za trajnostni vidik. Da darilo, ki ga otroci dobijo, ne bi bilo samo še eno izmed nepremišljenih daril ter da bi ponovno skupaj z vami soustvarjali srečo drugega," je Meškova opisala projekt Božičkovanja z geslom "podarim, česar več ne potrebujem."
Na tem dogodku obdarijo vse otroke iz občine Kidričevo med prvim in šestim letom starosti, zraven pa vključijo skupnost. "Starši zavijejo škatlo za čevlje, in sicer tako, da sta posebej zavita pokrov in posebej preostala škatla. Ustvarite unikatno škatlo, ki lahko še leta in leta služi kot skrinjica majhnih zakladov. Potem pa doma poiščite nekaj lepo ohranjenega. Igračo ali knjigo. Nekaj, kar je vaš otrok že starostno prerasel. S prispevkom že rabljenega, ampak lepo ohranjenega, dodajte majhen kamenček v mozaik omejitve brezglavega potrošništva in hkrati igračam priskrbite nov dom in nove majhne prijatelje. Škatle ne zapečatite, saj jo bomo prej še pregledali," je še povedala in dodala, da naj darilo starši prinesejo na zbirna mesta, ki so določena v posameznih krajih.