V Gornji Radgoni so končali gradnjo krožišča v središču mesta in odstranili vso prometno signalizacijo za začasni prometni režim, ki je veljal v času gradnje. Dela je izvajalo podjetje GMW iz Turjancev, ki je v prejšnjem tednu dokončevalo še manjša dela. Kot so sporočili z Občine Gornja Radgona, končna vrednost investicije še ni znana.
Določena bo na podlagi končnega obračuna med izvajalcem del in odgovornim nadzornikom Direkcije Republike Slovenije za infrastrukturo (DRSI), ki je tudi glavni investitor gradnje, v manjšem deležu pa kot soinvestitor nastopa Občina Gornja Radgona. Pogodbena vrednost, ki sta jo dorekla DRSI in GMW, je bila 770 tisoč evrov, od tega je sofinancerski delež Občine Gornja Radgona znašal nekaj več kot 120 tisoč evrov.
Več infrastrukturnih projektov
Hkrati z gradnjo krožišča se na površinah v središču mesta izvajajo tudi razna vzdrževalna dela, pohodne površine na pločnikih se oblagajo z novim betonskim tlakovcem, na novo bo urejena tudi okolica spomenika NOB. Vsa ta dela bodo dokončana predvidoma do konca septembra.
V sklopu gradnje krožišča se obnavlja kulturni spomenik, kužno znamenje, ki stoji v neposredni bližini krožišča. Izvajalec restavratorsko-konservatorskih del je Restavratorstvo Rus s Ptuja. Tudi obnova spomenika, ki bo stala 12 tisoč evrov, bo končana pred oktobrom.
Občina Gornja Radgona je letos izvedla kar nekaj investicij. Med njimi so tudi ureditev kolesarskih poti v Gornji Radgoni v vrednosti 370 tisoč evrov, večnamenska športna dvorana ob OŠ Gornja Radgona, vrednost te je bila slabih pet milijonov evrov, in krožna rekreacijska pot Strmina v vrednosti 82 tisoč evrov. Občina je investirala še v nadgradnjo vodovodnega sistema C (druga faza), vrednost te investicije je 115 tisoč evrov.
Letos še modernizacija cest
Občina v tem letu načrtuje še nekaj drugih investicij. Za modernizacijo občinskih cest je v občinskem proračunu namenjenih nekaj več kot milijon evrov, slaba dva milijona evrov pa sta namenjena širitvi industrijske cone v Meleh, prenova javne razsvetljave pa naj bi občino stala 95 tisoč evrov. V proračunu je 270 tisoč evrov še za mrliško vežico v Negovi. Tolikšna je celotna vrednost projekta, dela pa se bodo izvajala po fazah.
V začetku leta je direktor Radgonskih goric Borut Cvetkovič za Vestnik povedal, da so z Občino Gornja Radgona in avstrijsko Radgono začeli projekt vzpostavitve ziplina, ki naj bi bil speljan z radgonskega gradu do avstrijske Radgone.
Načrtovano najbi bilo, da bi ga odprli naslednje leto spomladi. V zvezi s tem projektom smo povprašali Občino Gornja Radgona in sporočili so nam, da je "več vprašanj v zvezi z ziplinom še odprtih in v fazi razgovorov, zato še ne moremo dati odgovora".
370
tisoč evrov so namenili za ureditev
kolesarskih poti