Goran Gutalj: "Standardi pri športni infrastrukturi so se dvignili, poleg same dvorane gre še za slačilnice, sanitarije in vse ostalo, kar spada zraven."
Kako je na splošno s športno infrastrukturo v mestu, imajo vsa ta društva ustrezne prostore?
Mesto ima dolgo tradicijo na področju borilnih športov, poleg že omenjene rokoborbe se mladi ukvarjajo še z judom, karatejem, kickboksom, boksom … Vsa ta društva so danes razkropljena po različnih lokacijah, v javnosti je bila zato že večkrat omenjena pobuda, da bi v občini potrebovali dvorano, namenjeno borilnim športom.
Kdaj se bo začela prenova stavbe?
V sedanjem in v prejšnjih mandatih se je vedno govorilo o možnosti gradnje pokritega plavalnega bazena v mestu, za kar si prizadeva tudi domači plavalni klub. Zaradi visokih stroškov gradnje pa do izvedbe nikoli ne pride. Dolgoročno bi si mestna občina zaslužila tudi takšen objekt …
Je nogomet med mladimi v občini še vedno najbolj priljubljen šport?
V širši regiji je veliko govora tudi o razvoju športnega turizma. Kje so v tem pogledu potenciali na območju mestne občine?
Kako pa je z zanimanjem mladih za športne aktivnosti?
Če govorimo o športu, seveda ne moremo mimo vnovičnega preboja Mure v prvo slovensko nogometno ligo. Že po nekaj kolih je vidno, kaj to pomeni za celotni slovenski nogomet. Kako sami kot nekdanji Murin nogometaš in klubski funkcionar to doživljate?