Nekdanji ekonom mariborske nadškofije Mirko Krašovec, ki je bil zaradi napeljevanja h goljufiji pravnomočno obsojen na tri leta "vikend zapora", je pred dnevi prikorakal v zapor v Rogozi. Če ne bo prišlo (spet) do zapletov, bo v začetku prihodnjega meseca za zapahi najverjetneje pristal tudi Igor Bavčar, ki mu je sodišče v zadevi Istrabenz izreklo kazen petih let zapora.
Politizacija predolgih postopkov
Ko je višje sodišče odločilo, da mora Bavčar v zapor, se je oglasil tudi novi generalni državni tožilec. "Sodba je izjemno pomembna, saj kaže na to, da se stvari premikajo v smeri, ki bi si jo vsi želeli – to je, da se pomembne zadeve, ki imajo vpliv na zaupanje državljanov v slovenski sodni sistem, zaključijo v primernem času in da ne zastarajo. Gre tudi za jasno sporočilo, da smo pred zakonom vsi enaki in da pravna država deluje," je izjavil Drago Šketa. Pa so državljani po zadnji odmevni odločitvi sodišča res dobili občutek, da v slovenski družbi ni več nedotakljivih?
Podeljene so jim ugodnosti
S tožilstva sicer sporočajo, da bodo svoje delo v celoti opravili, "ko bodo vsi kazensko odgovorni za propad gospodarskih družb obsojeni po črki zakona". "Do tedaj pa se tožilstvo trudi, da bi svoje delo opravilo čim bolj profesionalno in učinkovito, pri čemer se zaveda, da bi si javnost želela hitrejših sodnih epilogov. To žal ni vedno mogoče in tudi ni zgolj v rokah tožilstva," še dodajajo.