Obsodba ga je doletala trinajst let po storitvi dejanja

Gordana Possnig Gordana Possnig
06.07.2018 18:26

Dino Muzaferović je priznal, da je sodeloval v hudodelski združbi in spomladi 2005 poskušal iz Hrvaške v Slovenijo pretihotapiti štiri ljudi. Celjsko sodišče ga je obsodilo na pogojno kazen

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Tit Kosir

Trinajst let je minilo, odkar je danes 32-letni Dino Muzaferović kot član štiričlanske hudodelske združbe (preostale člane so obsodili že pred leti) skušal v Slovenijo čez mejni prehod Rogatec pretihotapiti štiri tujce: dva državljana Srbije in dva državljana Črne gore. Dva izmed štirih tujcev, ki so nezakonito vstopili v Slovenijo, so policisti prijeli že na avtobusni postaji v Rogaški Slatini. Da je Srba in Črnogorca skušal pripeljati v slovensko prestolnico, sta policiji potrdila tudi ujeta ilegalca (dva ni policija našla nikoli), ob tem pa se je obdolženec ujel še v tajne prisluhe. Vzrok tega, da se je sojenje zoper Muzaferovića pričelo šele trinajst let po storitvi kaznivega dejanja, je bilo dejstvo, da slovenska policija obdolženega več let ni našla, za njim je razpisala tiralico z evropskim pripornim nalogom.
Aretirali so ga 11. junija letos in pristal je v priporu. Ko je zoper njega stekel postopek, s priznanjem ni okleval, saj mu je tožilstvo ponudilo, da bo ob priznanju po hitrem postopku zanj terjalo (le) pogojno kazen deset mesecev zapora s preizkusno dobo treh let in pol. Takšno kazen je tožilstvo predlagalo ob upoštevanju, da je obdolženi dejanje obžaloval, pa tudi zaradi časovne oddaljenosti dogodka. Sodišče je pri izreku sodbe sledilo predlogu tožilstva, Muzaferovića pa je doletela tudi stranska kazen v višini 4000 evrov, ki jo je dolžan poravnati v dveh obrokih. Poleg tega mora plačati še sodne stroške in stroške odvetnika, ki mu ga je država dodelila po uradni dolžnosti. Skesancu, ki sedaj z družino živi v Sloveniji, v kratkem pa se namerava zaposliti v očetovem podjetju, je sodišče po izreku sodbe odpravilo pripor.
Sicer pa Muzaferović v kazenskem smislu ni nepopisan list. V preteklosti je bil obsojen zaradi ilegalnega prevoza tujcev, vpleten je bil v preprodajo drog, obsojen je bil tudi zaradi kršitve nedotakljivosti stanovanja in povzročitve lahke telesne poškodbe. Našteta kazniva dejanja je sicer izvrševal pred več kot desetimi leti, nazadnje je bil pravnomočno obsojen leta 2007.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta