Tarantinov Bilo je nekoč... v Hollywoodu prejel tri zlate globuse, Scorsesejev Irec ostal brez kipcev

STA, M.R.
06.01.2020 07:09

Združenje tujih dopisnikov Hollywooda je na 77. podelitvi filmskih in televizijskih nagrad zlati globus najbolj razveselilo Quentina Tarantina, katerega film Bilo je nekoč... v Hollywoodu je pobral tri zlate globuse v prestižnih kategorijah, povsem praznih rok pa je ostal Martin Scorsese s filmom Irec.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Quentin Tarantino s kipcem
Reuters

Bilo je nekoč... v Hollywoodu je bil razglašen za najboljši celovečerni film v kategoriji muzikalov ali komedij, Tarantino je dobil zlati globus za scenarij, Brad Pitt pa ga je dobil za najboljšo moško stransko vlogo v muzikalu ali komediji, pri čemer je ugnal konkurenco velikanov, kot so Anthony Hopkins (Dva papeža), Al Pacino in Joe Pesci (Irec) ter Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood), ki je na podelitvi sicer prejel nagrado za življenjsko delo Cecil B. Demille.
Zgodba z bojišča prve svetovne vojne z naslovom 1917 je dobila zlatega globusa za najboljši celovečerni dramski film. Britanec Sam Mendes je za isti film prejel režiserski zlati globus, ob prejemu nagrade pa je snel kapo Scorseseju, ki je bil nominiran za Irca v isti kategoriji z besedami, da je največji režiser med vsemi nominiranci. Joaquin Phoenix je po pričakovanju osvojil zlati globus za najboljšo moško vlogo v dramskem celovečercu Joker.

Joaquin Phoenix je bil nagrajen za najboljšo glavno vlogo v filmu Joker.
EPA

Parazit najboljši film v tujem jeziku

Prvi zlati globus je pobral Ramy Youssef za najboljšo vlogo v televizijski komediji (Ramy), Phoebe Waller-Bridge pa ga je dobila za svojo vlogo v komični seriji Fleabag. Korejska satirična drama Parazit je dobila prvo nagrado med filmi v tujem jeziku, Ellen DeGeneres pa so nagradili s televizijsko verzijo filmske nagrade Cecil B. DeMille za življenjske dosežke v televizijski produkciji (nagrada Carol Burnett).
Nagrado za najboljšo moško vlogo v dramski seriji je dobil Britanec Brian Cox (Nasledstvo), za žensko pa Olivia Colman (Krona). Michelle Williams je dobila zlati globus za najboljšo glavno žensko vlogo v omejeni televizijski seriji ali filmu (Fosse/Verdon).
Gervais je v svojem britansko pikrem humorju prisotne uvodoma opozoril z nekaj sočnimi besedami, da naj ne solijo pameti s političnimi govorancami nikomur, ker nimajo pojma o resničnem svetu, večina pa jih menda niti nima toliko šole kot okoljska aktivistka Greta Thunberg.
Pred podelitvijo 34 zlatih globusov v hotelu Beverly Hilton so se zvezde sprehajale po rdeči preprogi v takšnih in drugačnih opravah. Navdušene žvižge je požela Gwyneth Paltrow, ko je prišla na oder v precej prozorni obleki, na izraze občudovanja pa se je odzvala z nasmehom.
Patricia Arquette je opozorila na grožnjo vojne z Iranom in na velike požare v Avstraliji zaradi podnebnih sprememb in prosila vse, ki jim je mar za človeštvo in planet, naj se udeležijo predsedniških volitev v ZDA letos novembra. V podobnem slogu sta nastopili tudi Ellen DeGeneres in Michelle Williams. Tako kot Gervais je na odru ob prejemu svojega že drugega zlatega globusa sočno psoval tudi Phoenix, vendar ni bilo prav jasno, kaj mu leži na duši.
Zlati globusi so navadno dober namig za to, kateri filmi si bodo prislužili nominacije za oskarja, ki bodo objavljene 13. januarja.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta