Zahtevali so dvig pokojnin ter zimski dodatek za upokojence. Premierja Roberta Goloba so znova pozvali k odstopu. Vladi so med drugim očitali, da je upokojence letos "brez utemeljenega razloga" prikrajšala za izredno uskladitev pokojnin, in zahtevali usklajevanje pokojnin večkrat na leto. Zahtevali so tudi 13. in 14. pokojnino. Še pred protestom so na svoje zahteve opozorili s počasno vožnjo po Ljubljani. Po besedah predsednika Glasu upokojencev, nekdanjega poslanca SDS Pavla Ruparja, bodo to obliko protesta nadaljevali tudi v prihodnjih dneh.
Med dokumentiranjem protesta pa se je zgodil incident. Najprej je bil verbalno napaden fotoreporter Gašper Lešnik, nato pa je moški poskušal še fizično obračunati z njim. Policija je pravočasno posredovala, fotoreporterja zaščitila in preprečila uničenje njegove opreme, so sporočili iz Aktiva fotoreporterjev in fotografov Društva novinarjev Slovenije ter napad strogo obsodili.
"Fotoreporterji s svojim delom opravljamo ključno vlogo v družbi, saj dokumentiramo dogodke, kot so protesti, in s tem prispevamo k obveščenosti javnosti. Kakršenkoli napad na fotoreporterje, snemalce ali novinarje je nesprejemljiv in v popolnem nasprotju s temeljnimi načeli svobode izražanja ter novinarskega dela," so poudarili v izjavi.
Stališču Aktiva fotoreporterjev in fotografov se pridružuje Društvo novinarjev Slovenije.
Na Generalni policijski upravi so za Slovensko tiskovno agencijo pojasnili, da so dogodek opazili policisti, ki opravljajo naloge varovanja državnega zbora nasproti Trga republike, in posredovali. Fotoreporterja in njegovo opremo so zaščitili, napadalcu pa izdali plačilni nalog.