Podžupanja Bohinja Monika Ravnik je aktivno sodelovala na javnem razpisu, na katerem je finančna sredstva pridobila njena snaha, s tem pa je kršila določbe zakona o integriteti in preprečevanju korupcije. Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) ji je zato izdala globo in opomin.
KPK je postopek uvedla avgusta lani, po prijavi, da je podžupanja sodelovala v komisiji za odločanje na javnih razpisih občine Bohinj za financiranje lokalnega kmetijstva, na katere se je prijavila in tudi pridobila finančna sredstva njena snaha.
Očitke iz prijave so na KPK potrdili. Monika Ravnik se je znašla v nasprotju interesov, saj je kljub temu, da je vedela, da se je na javni razpis prijavila njena sorodnica, aktivno sodelovala v postopku podeljevanja finančnih sredstev. Iz zapisnika sicer izhaja, da se je formalno izločila, a ostala dokumentacija, ki jo je pridobila KPK, dokazuje njeno aktivno vlogo pri odločanju o podeljevanju finančnih sredstev od glasovanja, podpisovanja dokumentov.
KPK poudarja, da se mora uradna oseba tudi dejansko in v celoti izločiti iz odločanja oziroma vplivanja v konkretnih zadevah. Ker podžupanja Bohinja tega ni storila niti ni pisno obvestila župana, da je v konfliktu interesov, je kršila protikorupcijski zakon. Zasebni interes uradne osebe se je v konkretnem primeru prepletal z opravljanjem javne funkcije, to pa krni integriteto in zaupanje v javne institucije, poudarjajo na KPK.
Ugotovitve v tem primeru so pravnomočne, obravnavana oseba se zoper njih ni pritožila.