Srečko Đurov je umirjen in preudaren sogovornik, raje pove manj kot več. Ko je oktobra lani nastopil delo načelnika Upravne enote Maribor, ki je bila sedem let brez vodstva s polnimi pooblastili, je v Večerovem intervjuju napovedal učinkovito in k uporabniku usmerjeno upravno enoto z zaposlenimi, ki so na svoje delo ponosni. "Državni organ ima dolžnost zaščititi človeško dostojanstvo. Verjamem, da je Upravna enota Maribor opravila svojo dolžnost," je povedal Đurov, potem ko je ministrstvo za notranje zadeve razveljavilo odločbo mariborske upravne enote, ki je prepovedala koncert kontroverznega hrvaškega glasbenika Marka Perkovića -Thompsona v Mariboru. V odločbi je Đurov rekel bobu bob in preživel.
Odločba, ki prepoveduje Thompsonov koncert v Mariboru, pod katero je podpisan kot načelnik, ne temelji na časopisnih člankih in televizijskih prispevkih, pač pa je podkrepljena z dopisi treh Interpolovih uradov iz Berna, Wiesbadna in z Dunaja, odločitvami hrvaških sodišč v podobnih primerih, stališčem Evropskega sodišča za človekove pravice v primeru nekdanjega nogometaša Josipa Šimunića, mnenjem hrvaške varuhinje človekovih pravic, zgodovino (neo)ustaštva, pričevanji pripadnikov etničnih skupnosti Srbov, Romov in Judov, ki so nasprotovale koncertu, pa tudi posnetki Thompsonovih koncertov. Kriminolog Dragan Petrovec, ki je prebral to odločbo UE Maribor, je za Dnevnik povedal: "V nasprotju s predhodno odločbo iz leta 2017 (ki se je sklicevala predvsem na povečano varnostno tveganje, op. p.) je popolnoma jasna. Rekla je bobu bob. Ne vsebuje nepotrebnega sprenevedanja, ne išče izmuzljivih razlogov za prepoved koncerta. Iz nje je nesporno, da nastopajoči izvaja sovražni govor in poveličuje ustaški režim nekdanje Neodvisne države Hrvaške."
V Maribor je Srečka Đurova iz rodne Murske Sobote zanesla študijska pot na pravni fakulteti. Že kot študent je s kolegi, zagnano ekipo pravnikov in bodočih pravnikov, obstoječo pravno informacijsko pisarno v okviru Študentske organizacije Univerze v Mariboru nadgradil v Zavod PIP, ki ga je kar nekaj časa vodil. Še iz tistih časov je danes Đurov obdan z dobro socialno mrežo pravnikov in profesorjev, na katere se s pridom obrača. Mlad se je včlanil v stranko Socialnih demokratov in je del vplivnega kroga nekdanjih pripadnikov Mladega foruma, ki so kasneje pomembno krojili politiko stranke in vplivali na politične odločitve v državi na različnih ravneh. Kratek čas je bil tudi zaposlen na Pošti Slovenije.
Je priljuden, čeprav deluje včasih nedostopen, do vseh je prijazen, zna pa biti tudi neizprosen. Tisti, ki ga dobro poznajo, ga opišejo kot izjemno dobrega pravnika, ki odlično naštudira zadeve. Dodajo še, da je prizadeven, načelen in trmast, tudi zasebno. Trmo in vztrajnost je še dodatno pridobil v Slovenski vojski, saj je kar nekaj časa preživel v njenem sestavu in na usposabljanjih. Končal je šolo za častnike in ima čin poročnika. Če je prepričan v svoj prav, bo pri tem vztrajal, pa četudi bi moral popustiti, in tudi zato je že in še bo naletel na nasprotovanja.
V Maribor ga je iz rodne Murske Sobote zanesel študij na pravni fakulteti