Med vsemi predsedniki koalicijskih strank se z največ težavami tako znotraj kot zunaj stranke srečuje predsednica Desusa Aleksandra Pivec. Potem ko je januarja prevzela vodenja stranke, se ji izrazi nezadovoljstva znotraj stranke, predvsem na lokalnem in pokrajinskem nivoju, pa tudi neusklajenost s poslansko skupino stranke in izstopi iz stranke, dogajajo z odmevno frekvenco.
Pivčeva o odhodu iz koalicije ne razmišlja
A vsaj en mesec ima Pivčeva sedaj mir. Izvršni odbor stranke Desus je po četrtkovi seji, ki se je zavlekla v petek, izrekel polno podporo predsednici pri njenem delu in uveljavljanju zavez iz koalicijske pogodbe, je medijem sporočil novi govorec stranke Janez Ujčič. Glede kritik, ki prihajajo iz članstva, je Ujčič dejal, da naj bi bili nezadovoljni le maloštevilni. Dajal je, da je Pivčeva obiskala vse odbore in v veliki večini ni bilo takšnega nasprotovanja, kot se navaja v javnosti.
Kdo je ministrici plačal odkrivanje Krasa?
Poleg strankarske fronte pa se Pivčeva v zadnjih dneh sooča tudi z vprašanjem integritete. Časnik Dnevnik je poročal, da je Pivčeva 25. in 26. junija odkrivala turistične lepote Krasa. Pivčeva trdi, da je bil prvi dan obiska izključno zasebne narave, drugi dan pa je bila gostja podjetja Vinakras, kjer je na večernem delu programa kot ministrica odprla prenovljeno dvorišče vinske kleti. Težava pa je v tem, ker je ministrica objavila tudi povezavo na spletno stran podjetja Vinakras, kjer je med drugim tudi promocijski videospot, v katerem ministrica skupaj s svojimi družinskimi člani v majicah gostitelja, podjetja Vinakras, in skupaj z direktorjem Marjanom Coljo obiskuje številne znamenitosti Krasa.
Vlada pomaga vinarjem
V četrtek je vlada sprejela pomembne ukrepe za pomoč (velikim) vinarjem. Gre za uredbo o ukrepih za odpravo motenj na trgu v vinskem sektorju zaradi pandemije koronavirusa. Uredba določa začasna izjemna ukrepa, krizno destilacijo vina in krizno skladiščenje vina, potrebna za odpravo motenj na trgu z vinom zaradi pandemije. Polovica od 16 milijonov litrov slovenskega vina gre v destilacijo, druga polovica pa v skladiščenje za obdobje do enega leta. Ali se za posel skladiščenja vina zanima tudi podjetje Vinakras, nam včeraj na podjetju niso znali povedati, saj naj bi bil direktor Colja za odgovore dosegljiv v ponedeljek.