"Volivec bo lahko z glasovanjem proti imel pred očmi predsodek, da bo s tem ogrožena stabilna oskrba z elektriko. Čeprav to ni res, za primer navajamo Avstrijo, Švico in Dansko, ki imajo stabilno oskrbo z elektriko," je na današnji tiskovni konferenci ob vložitvi pobude za ustavno presojo referendumskega vprašanja o gradnji JEK 2 dejala Urša Zgojznik, sopredsednica Vesne - zelene stranke, ter: "Lahko je v nekem obdobju stabilna proizvodnja elektrike iz jedrske elektrarne, niso pa stabilni časovnica, financiranje in ostalo." Po njenem mnenju bi bilo veliko bolj pošteno vprašanje "Ali ste za JEK 2?"
Vprašanje na posvetovalnem referendumu, razpisanem za 24. november, se po odloku o razpisu posvetovalnega referenduma o zagotavljanju stabilne oskrbe z nizkoogljično električno energijo glasi: "Ali podpirate izvedbo projekta JEK 2, ki bo skupaj z ostalimi nizkoogljičnimi viri zagotovil stabilno oskrbo z električno energijo?" Zakonodajno-pravna služba državnega zbora je ocenila, da "drugi del vprašanja pomeni interpretacijo tega vprašanja z vidika predlagateljev referenduma, ki ne spada v referendumsko vprašanje". Vprašanje so v nedavni parlamentarni razpravi ob sprejemanju odloka problematizirali tudi v stranki Levica, prav tako mu nasprotujejo nevladne organizacije.
Pri Vesni sicer problematizirajo tudi neenake možnosti zastopanja stališč v predreferendumski kampanji, kjer "milijoni tekmujejo proti stranki ali dvema", je izpostavil Klemen Belhar, generalni sekretar stranke.
V referendumski kampanji bo sodeloval tudi prvi obraz stranke, evropski poslanec Vladimir Prebilič, ki deli mnenje stranke. Enako menijo tudi Evropski zeleni, je nedavno v intervjuju za Večer povedal Thomas Waitz, sopredsednik Evropskih zelenih.