Ko so konec oktobra na Nogometni zvezi Slovenije (NZS) tudi za naslednja štiri leta potrjevali Radenka Mijatovića za predsednika, so izvolili še štiri podpredsednike. Med njimi je tudi 37-letni Štajerec Dejan Germič, predsednik Medobčinske nogometne zveze (MNZ) Maribor, profesor športne vzgoje, nekdanji branilec mreže, ki je s tem postal eden najmlajših podpredsednikov v zgodovini NZS.
Drugačni pogledi
"Ker sem videl, da lahko MNZ Maribor deluje drugače, kot so stvari potekale in delovale do takrat, sem se leta 2017 odločil, da kandidiram za predsednika s prenovljenim programom, v katerega sem vključil pridobljeno znanje, izkušnje, delavnost, svoje razmišljanje, vse, kar temelji na visokih moralnih vrednotah. Z občutno podporo klubov sem nato postal predsednik MNZ Maribor in s tem obenem član izvršnega odbora NZS. Pri zvezi aktivno delujem tudi kot namestnik v Mladinski komisiji in od maja 2018 kot predsednik Komisije za ženski nogomet. Jeseni 2018 sem postal delegat na tekmah 1. SNL," svojo pot v nogometne strukture v Slovenji razlaga Germič. MNZ Maribor vključuje klube z območja Koroške, Dravskega polja, Slovenskih goric in Maribora z okolico.
Ob tem izpostavlja, da želi pri slovenskem športu oziroma nogometu narediti nekaj več. "Predvsem nekaj, s čimer bi še dodatno pomagali manjšim sredinam ter obenem dvignili nivo delovanja, prepoznavnosti in medijske pokritosti tudi na nižjem nivoju klubskega nogometa, zato sem letos s podporo in na predlog MNZ Maribor kandidiral za podpredsednika NZS in bil na skupščini tudi izvoljen," je zagnan in optimistično nastrojen Germič. Ob teh številnih in odgovornih funkcijah, športnih interesnih dejavnostih in družini bo še naprej z veseljem opravljal svoje poslanstvo vzgojitelja. Od leta 2016 je namreč zaposlen v Mladinskem domu Maribor, pred tem je bil od vzgojitelja do profesorja športne vzgoje v različnih ustanovah. Ob tem je ves čas nabiral delovne izkušnje in pridobival številna dodatna znanja, strokovne izpite in licence, je učitelj smučanja, učitelj CPP … Čeprav ni bil več aktiven igralec nogometa, je bil vedno zelo blizu njega. Že leta 2012 je postal vodja programa Grassroots (Nogometa za vse) na MNZ Maribor. Istega leta je postal vodja tekmovanj MNZ Maribor za kar nekaj let, hkrati pa je v ligah MNZ Maribor začel delovati kot delegat na tekmah, bil je tudi član upravnega odbora Združenja nogometnih trenerjev Maribor.
Žoga najljubša igrača
V otroštvu je Dejanova družina živela v Mariboru, sedaj pa s svojo družino živi v Cerkvenjaku. Tudi njegov oče Dušan je bil velik privrženec nogometa in igral za nekaj manjših klubov. Tako se je Dejan z nogometom srečal že zelo zgodaj. Trenirati ga je začel z osmimi leti pri NK Kovinar, nato je prestopil v NK Železničar, kjer je pri 16 letih postal kapetan članske ekipe, s katero je nastopal v drugi slovenski nogometni ligi. Po zaključeni osnovni šoli je nadaljeval na II. gimnaziji, kjer je obiskoval športni razred. Šport, še posebej nogomet, mu je bil vztrajno vodilo v življenju, prihajale so tudi ponudbe za tujino, a je ostal doma in se ob nogometu posvetil študiju na Fakulteti za šport Univerze v Ljubljani. Tudi njegovo diplomsko delo je bilo povezano z nogometom, ima naslov Nogometni vratar - vloga in proces treniranja. Po zaključku študija je prenehal profesionalno igrati nogomet.
"Štejem si v veliko čast, da sem bil kot igralec reden reprezentant Slovenije, in sicer v kategorijah od U15 do U19. Nastopil sem tudi na dveh kvalifikacijskih turnirjih za uvrstitev na evropsko prvenstvo U17 in U19," razlaga o uspehih. Junija 2004 se je registriral za NK Drava Ptuj, ki je tega leta napredoval v 1. SNL, in za klub zbral okrog 24 nastopov. Ker je težko sestopiti, brez okroglega usnja in mreže ni šlo, je kasneje igral tudi v nekaj manjših klubih v tretji in četrti ligi (NK Pesnica, NK Paloma, NK Dogoše …). Po tem obdobju je sprejemal nekatere druge športne izzive in aktivno igranje nogometa opustil, bil pa je trener mladih vratarjev v različnih klubih (Pohorje, Miklavž, Dogoše …).