Brez nastopa na velikem tekmovanju so ostale prvič po letu 2016. Po petih zaporednih evropskih in štirih zaporednih svetovnih prvenstvih ter nastopu na olimpijskih igrah v Parizu 2024 so jim pot tokrat prekrižale Srbkinje. Po dveh napetih obračunih v Celju in Boru so bile boljše za skupno dva zadetka. Slovenke pod vodstvom črnogorskega stratega Dragana Adžića povratnega dvoboja niso začele najbolje. V uvodnih minutah so z napakami hitro pridelale pet golov zaostanka.
Zdelo se je, da je igra stekla po prvem golu naše najboljše, kapetanke Tjaše Stanko, ki je svoj prvi gol zabila v osmi minuti. Od takrat so bile Slovenke precej bolj prepričljive, utrdila se je obramba, napadi pa so postali hitrejši in bolj raznovrstni. Do polčasa so rezultat povsem poravnale, ekipi sta na odmor odšli poravnani na 16. Drugi polčas so Slovenke odprle odlično. Z energično in odločnejšo igro so popolnoma zasenčile tekmice, po zadetku Eme Hrvatin so vodile že s štirimi goli razlike (22:18). A sledil je nenaden padec – med 37. in 42. minuto so Srbkinje naredile delni niz 6:0 in znova prevzele pobudo.
Slovenke so se uspele zbrati, toda v končnici so prevladale Srbkinje. Tri minute pred koncem so imele tri gole zaloge, a naše se kljub temu niso predajale. Z goloma Ane Abine in Tjaše Stanko so se približale na le zadetek zaostanka, toda sanje o nastopu na svetovnem prvenstvu je pet sekund pred koncem z zadetkom pokopala nekdanja članica Krima Andrea Lekić.
"Svojim soigralkam in celotni ekipi bi čestitala za izjemen boj. Nismo se predale do zadnjih sekund, na našo veliko žalost pa se nam je letošnje svetovno prvenstvo izmuznilo iz rok," je bila po dvoboju razočarana Tjaša Stanko, z desetimi goli tudi najbolj učinkovita v Boru. Slovenkam kljub tesnemu porazu ne gre veliko očitati, tako na prvi tekmi v Celju kot na povratni v Boru so dale od sebe vse in pokazale, da se lahko kosajo s Srbijo. V vseh fazah igre so prikazale dobro predstavo, se je pa večkrat videlo, predvsem, ko je ni bilo v igri, kaj za ekipo pomeni Tjaša Stanko. Morda bi bilo drugače, če bi bil žreb do Slovenk nekoliko bolj prijazen in jim ne bi namenil Srbkinj, najmočnejših možnih nasprotnic. Ne glede na vse pa je slovenska ženska reprezentanca, ki od lanskih olimpijskih iger nastopa v precej pomlajeni zasedbi, ekipa, s katero se splača delati.