Včasih moraš oditi, da se vrneš domov. K sebi. Da spet slišiš svet, sebe, za hip izstopiš iz kaosa in na življenje pogledaš z višje perspektive, poln novega zanosa, nove modrosti. Včasih ne napišeš zgodbe, ampak zgodba napiše tebe. Tomaž Mihelič je vajen poti, nepredvidljivih, razburljivih, tudi hoje po robu. A ta pot je bila drugačna. "Odšel sem sam. Na Camino. A vrnil sem se z družino. Izbrano. 33 je naša hišna številka. Imena stanovalcev na tem naslovu so izmišljena. Skoraj vsa. Doživljaji pač ne. So skupek presunljivih izpovedi, ovitih v rahločutnost dojemanja, in presvetljeni z radostjo življenja. Ta knjiga je pot. In je dom. Je pot domov. Dobrodošli! Le naprej. Ni vam treba sezuvati čevljev," pravi Tomaž Mihelič, novinar, glasbenik, humanitarec, iskalec lepote in še toliko vsega. Marlenna. Marlenc za prijatelje.
V ljubljanskem Centru Rog, v tamkajšnji kavarni Specialka, sta se v sproščenem pogovoru o njegovi novi knjigi pogovarjala z Mišo Molk. V 33 poglavij, kot je sam povedal, je združil 33 zgodb. Osebnih, zabavnih, krutih, bedastih, predvsem pa povezujočih.
"V dobi, ko smo podvrženi splošnemu kritiziranju in pljuvanju vsepoprek iz čiste hudobije, me nagradijo s takšno gesto dobrote. Ljudje, za katere še pred mesecem nisem vedel, da obstajajo," pravi.
"Ne mislim se pretvarjati, da sem ubral najlažjo smer. Niti je ne želim objokovati, saj sem na razpotjih vedno sam izbiral, kam naprej. Ne, ker sem upal na uspeh, temveč zato, ker se nisem bal neuspeha. V svetu objestnega individualizma, ki hladnokrvno mori in nas ščuva, da sovražimo vse, česar ne razumemo, je sprenevedavo govoriti o upanju. Tega so že zdavnaj odplaknile reke krvi. In pohlep. Angažiranost in nepreračunljiva solidarnost sta gorivo strpne družbe. Zanjo se je vredno zavzemati. Molčanje je odlika slabičev," dodaja.
Predstavitev knjige 33 - To ni še ena knjiga o Caminu je pospremilo tudi veliko znanih Slovencev, ki so del Tomaževe poslovne in tudi življenjske poti.