Na prireditvi Športnik leta v Mestni občini Velenje so razglasili najboljše športnice in športnike leta 2024. Naziv športnice leta je prejela Janja Garnbret, športnik leta pa je postal Lovro Črep (oba iz Šaleškega alpinističnega odseka Velenje). Ekipa leta je postala ekipa Rokometnega kluba Gorenje Velenje. Naziv športnice invalidke leta je prejela Diandra Bekčić (Karate klub Velenje), športnik invalid leta pa je postal Gorazd Franček Tiršek (Strelsko društvo Mrož Velenje).
Velenjski župan Peter Dermol je pred razglasitvijo v mestni hiši sprejel atletinjo Anito Horvat, ki je na dvoranskem evropskem prvenstvu na Nizozemskem v teku na 800 metrov osvojila bronasto odličje. Za njen izjemen dosežek, promocijo vrhunskega športa in prispevek k prepoznavnosti Velenja ji je bila podeljena finančna nagrada. V Mestni občini Velenje je registriranih 972 športnikov, v Športno zvezo Velenje pa je včlanjenih 59 klubov. Skupno v občini deluje okoli 90 športnih društev. "S svojimi uspehi ste navdih vsem nam. Vaš trud, odrekanje in vztrajnost dokazujejo, da lahko z odločnostjo dosežemo vrhunske rezultate," je dejal Dermol športnikom.
1,6
milijona evrov je za šport namenjenih v proračunu za letošnje leto
Podelili so tudi nazive za najboljše športnike leta 2024 v različnih kategorijah. Naziv športnice mladinke je prejela Tina Sušec (Taekwon-do & Kickboks klub Skala Velenje), športnik mladinec je postal Matic Bizjak Jambrović (Plavalni klub Velenje), športnik invalid mladinec pa Gašper Glušič (prav tako Plavalni klub Velenje). Športnica kadetinja je postala Najya Hana Jukić, športnik kadet pa Žan Stropnik (oba iz Plavalnega oziroma Atletskega kluba Velenje). V neolimpijskih disciplinah sta bila za športnika leta izbrana Staša Lipnik in Luka Krel (oba Taekwon-do & Kickboks klub Skala Velenje). Najboljše šolsko športno društvo je letos postala Osnovna šola Livada Velenje. Priznanje športnim pedagogom je prejel trener športnega plezanja Gorazd Hren (Šaleški alpinistični odsek Velenje). Za posebne dosežke so priznanja prejeli Dejan Vinčić, Ana Gros in Robert Hrgota, jubilejna priznanja pa Alfred Vodušek (Namiznoteniški klub Tempo Velenje) in Gorazd Hostnik (Rokometni klub Gorenje Velenje). Priznanje za življenjsko delo je prejel Herman Arlič za dolgoletni prispevek k razvoju športa in infrastrukture v Velenju in širše.
Mestna občina Velenje razpolaga z več kot 100.000 m² športnih in 20.000 m² šolskih vadbenih površin. V proračunu za leto 2025 je za šport namenjenih 1,6 milijona evrov. Ta sredstva bodo namenjena financiranju športnih programov, upravljanju športnih objektov, organiziranosti v športu, prireditvam, promociji in investicijam. V sklopu prenove tribun na Mestnem stadionu Velenje bodo letos povečali število sedežev in uredili dodatne prostore: garderobe, sanitarije, fitnes, prostor za invalide in druge funkcionalnosti. Vadbeni proces na stadionu kljub prenovi poteka nemoteno.