Naroki na celjskem sodišču odpadajo zaradi virusa v priporu

Gordana Possnig Gordana Possnig
28.01.2021 08:26
Tudi celjsko sodišče je bilo v zadnjih dneh primorano preložiti naroke v nujnih zadevah. Razlog je večje število okuženih v celjskem priporu
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sodnica je sklepne besede in izrek sodbe za umor obtoženega Andreja Vrščaja načrtovala v tem mesecu, a je bila primorana obravnavo preložiti.
Gordana Possnig

Na slovenskih sodiščih zaradi epidemiji delo že več kot dva meseca poteka v zmanjšanem obsegu. Tudi na kazenskem področju se obravnavajo le nujne zadeve. Priporne in tiste, kjer je preko mednarodne pomoči načrtovano pričanje preko videokonference. A januarja se je zapletlo tudi s pripornimi zadevami. Tako so ta teden na celjskem sodišču preklicali tudi vse tovrstne primere. Razlog je virus, ki se je pritihotapil med pripornike, ki čakajo na sojenje v celjskem zaporu. Poročali smo že, da je okuženo večje število pripornikov in tudi zaposlenih.

Ta teden bi se moralo nadaljevati sojenje Andreju Vrščaju, obtoženemu umora Vinka Pekliča 1. februarja lani na Polzeli. Sojenje je v zaključni fazi, a ga je bilo sodišče zaradi okužbe v celjskem zaporu primorano že tretjič preklicati. Zadnja obravnava je bila sredi decembra lani, pred tem jo je moralo sodišče dvakrat preložiti zaradi zadržanosti psihiatrične izvedenke, ki bi bil morala predstaviti dopolnjeno izvedensko mnenje o obdolžencu oziroma o tem, ali je prometna nesreča, ki jo je doživel kot otrok, kaj vplivala na njegovo kasnejše psihično stanje. Zaslišanje izvedenke in zaključne besede je predsednica velikega senata Marjana Topoloved Dolinšek preložila na februar.

Iz istega razloga je bil preklican tudi predobravnavni narok zoper Roka Majeriča, obtoženega, da je sredi lanskega novembra iz stanovanjske hiše streljal na policijsko patruljo. Šoštanjčan je obtožen dveh napadov na uradne osebe, v priporu pa je stari znanec policije zaradi ponovitvene nevarnosti. V celjskem priporu na sojenje čakata tudi dva znana slovenska pripornika, in sicer Sebastien Abramov in Luka Vlaović. Prvi je obtožen umora Sare Veber marca 2015, Vlaović pa poskusov umora nekdanje žene in njune nekajletne hčerke, ki ju je oktobra lani poskušal domnevno zastrupiti s tem, ko naj bi jima bil v krofe podtaknil pomirjevalo. Izvenobravnavni senat prav v teh dneh odloča o ugovorih zoper obtožnici, ki sta ju obrambi Abramova in Vlaovića vložili tik pred novim letom. Začetek sojenja v obeh primerih je pričakovati do začetka pomladi.

Izvenobravnavni senat celjskega sodišča se v teh dneh ukvarja tudi z ugovori zoper zajetno obtožnico v aferi TEŠ 6. Zaradi zlorabe položaja in pranja denarja pri gradnji šestega bloka in obnovi petega bloka šoštanjske termoelektrarne je obtoženih dvanajst ljudi in še dve pravni osebi. Odločanje o teh ugovorih zna trajati dalj časa, nakar bo treba odločitev prevesti še v nemški in francoski jezik, saj so med obtoženimi tudi tujci.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta