Na okrožnem sodišču v Ljubljani bi se moralo danes nadaljevati sojenje zaradi očitkov tožilstva Alji Brglez o poslovni goljufiji. A je sodišče obravnavo preklicalo, kot je pojasnil odvetnik obtožene Aleš Žiher, je tožilstvo umaknilo obtožnico zoper njegovo klientko. "Sodišče je izvedlo praktično vse predlagane dokaze, ki so potrdili, da je Alja Brglez ravnala v dobri veri in nikakor ni preslepila oškodovancev, zato je bil umik obtožnice s strani tožilstva pričakovan," je pojasnil odvetnik. Dodal je, da bi sodišče moralo izreči oprostilno sodbo, če obtožnica ne bi bila umaknjena, "saj so se očitki iz obtožnice izkazali za neresnične".
In česa je tožilstvo bremenilo Brglezovo, nekdanjo vodjo kabineta bivšega predsednika republike Boruta Pahorja in svetovalko predsednika države za mednarodne odnose? Tožilstvo je v obtožnici zapisalo, da se je med letoma 2007 in 2009 kot direktorica podjetja Red s podpisom pogodbe lažno dogovorila, da bo podjetje kupilo zemljišča, ki jih kasneje ni. Kot je pojasnil Žiher, se ji je očitalo, da so namesto ene prodajne pogodbe sklenili dve ločeni pogodbi, in sicer tako, da se je dogovorjena kupnina razdelila v dva dela, nakar je obveznosti izpolnila le po eni. Dokazni postopek je po odvetnikovih besedah pokazal, da so oškodovanci prodajali tudi zemljišča, ki še niso bila v njihovi lasti in tudi ne geodetsko odmerjena, zato jih leta 2007 niso mogli prodati. Ko so zemljiškoknjižno stanje končno uredili, pa jih je prehitela gospodarska kriza, zato posla ni bilo več mogoče izpeljati, za kar Brglez ne more biti kazensko odgovorna, je poudaril Žiher.
Kot je še izpostavil, je bila Alja Brglez po tistem, ko je bila leta 2017 vložena zahteva za preiskavo, deležna javnega linča in osebnih diskreditacij. Zlasti od leta 2017, ko je bila proti njej vložena pravnomočna obtožnica, je bilo njeno življenje s tem izrazito obremenjeno, njene karierne možnosti pa zdesetkane.