V zadnjih letih je v ospredju večnamensko pohištvo, k temu se poda slojevitost materialov in dodatkov. Z igranjem z barvami in vzorci lahko ustvarimo barvite površine na tleh in steni, ki poglobijo prostorsko izkušnjo.
Trend, ki so ga pri Nizozemski cvetlični zbornici poimenovali Večplastni prostori, v ambiente prinaša opremo, ki jo je mogoče priročno preoblikovati, zložiti, razširiti. Dober primer tega je denimo domača pisarna, ki je s paravanom nekoliko ločena od bivalnega prostora, ter miza, ki jo lahko spuščate in dvigate s pritiskom na gumb, in se po potrebi iz delovne mize spremeni v površino za odlaganje kozarcev, če pride na obisk več ljudi.
Večplastnost tudi pri cvetju
Barvni kontrasti krepijo učinek večplastnosti. Cvetje in lončnice so pri tem trendu na presenetljivih mestih. Šopki so aranžirani večnivojsko, rastline so "premične", bodisi na kolescih bodisi na premičnih stenah ali v nepričakovanih večdelnih vazah, ki jih zlahka razstavimo na več delov in prenašamo naokrog.
Med oblikami, ki so v ospredju v večplastnih prostorih, se kot osnovni geometrijski liki uporabljajo pravokotnik in krog. Vzorci se med seboj prekrivajo, materiali režejo. Običajno se to zgodi v ravni liniji, tu in tam tudi v diagonali. Rezultat so nepričakovane oblike in večplastne površine.
Zaželeni kontrasti
Barvna paleta zahteva kontraste: toplo/hladno, svetlo/temno in temno/pastelno.
Osnovni poudarki tega trenda so večplastnost, globina, večnamenskost, prostornost, zložljivost, prihranek prostora, domiselnost, zaporedno postavljanje predmetov v prostor, da se ta zdi večji.