AIK čaka Mariborčane: Švedi zmagujejo in kupujejo

Borut Planinšič ml.
30.07.2019 20:07

Kaj so v tednu med tekmama z Mariborom počeli pri AIK-u.

Henok Goitom, strelec iz Ljudskega vrta, nadaljuje z zabijanjem golov.

Kar nekaj veselja je bilo v moštvu švedskih nogometnih prvakov med tekmama z Mariborom. AIK je v soboto v gosteh, v mestu Uppsala, z 2:0 premagal Sirius, klub iz spodnjega dela prvoligaške lestvice. In ker je bilo na tekmi Östersund - Malmö 0:0, je AIK po 18 krogih na vrhu ujel Malmö, zdaj imata oba po 37 točk. Trener Rikard Norling je opravil šest sprememb v enajsterici, ki je začela v Ljudskem vrtu. Strelec iz Maribora Henok Goitom je šel v igro v drugem polčasu in spet zadel. Gostje iz Stockholma so na umetni travi prikazali mlačen prvi polčas. In odličnega drugega: z močnim strelom z glavo je v 54. minuti prvi gol dal Nigerijec Chinedu Obasi. V 65. minuti je eritrejski Šved Goitom pristavil drugega za veselje številnih gostujočih navijačev med 6132 gledalci.