Silhueta in zunanje mere dajejo misliti, da je e-tron GT le električna različica modela A7 oziroma S7 ali RS 7. A gre že pri razmerju mer za pomembno razliko, saj je e-tron GT nižji in širši od A7, poleg tega ima zgolj štiri vrata, navsezadnje pa gre tudi za povsem drug(ačn)o platformo - to si namreč deli s Porschejevim taycanom.
Vzporednice kaže zato vleči prav s slednjim in pri Audiju pravijo, da je e-tron GT bolj udoben, ker želi biti (izjemno hiter) potovalnik s filozofijo vozil gran turismo. To podkrepljuje z večjo uporabnostjo pri daljših in pri vsakodnevnih vožnjah, k čemur nekaj prispeva tudi za četrt metra več dolžine in za dobrih 50 litrov več prtljažnika. Ta je tudi v e-tronu GT deljen: spredaj ga je za 85 litrov, zadaj pa za 405 (oziroma 350, če je vozilo opremljeno z velikim nizkotonskim zvočnikom).
Videz je sicer tipično audijevski, a vseeno nekoliko drugačen in napoveduje videz prihajajočih audijev. Žarometi so lahko matrični LED, ki svetijo do 600 metrov daleč (kar ni tehnični, temveč zakonski maksimum), zadaj je spojler s samodejnim pomikom, streha je steklena ali za doplačilo karbonska, ki avtomobil olajša za dvanajst kilogramov. Aerodinamika, ki gre z roko v roki z videzom, je tu izjemna - količnik upora zraka znaša le 0,24. Za primerjavo: pri RS 7 znaša 0,32.
Notranjost daje prostor petim sedežem, a pri Audiju pravijo, da gre v resnici za 4+1. Sedi se, jasno, nizko, armaturna plošča je nekoliko obrnjena proti vozniku, na voljo je več paketov za videz, usnje pa v njem lahko nadomesti velik delež kakovostnega, a recikliranega materiala. Za uživanje v vožnji lahko poskrbi doplačilni avdiosistem Bang & Olufsen ali pa športni e-zvok z dodatnima dvema zvočnikoma.
Pogon je podoben kot pri taycanu: elektromotorja sta dva, po eden na vsaki osi, skupna moč je 350 kilovatov (pri taycanu 300-560) in baterija zmore neto 83,7 kilovatne ure (taycan 79 ali 93). Pri različici RS e-tron GT je moč motorjev 440 kilovatov, a je treba tudi tu dodati, da gre za podatek o moči v omejenem času. Na drugi strani pa lahko moč za 2,5 sekunde naraste celo na 390 ali 475 (RS) kilovatov. Še bolj navdušujejo podatki o navoru: pri e-tronu GT je tega za 630 (in 640 kratkotrajnih), pri RS pa 830 njutonmetrov.
Baterija dopušča polnjenje s kar 270 kilovati, temu pa je prilagojen zapleten toplotni menedžment
Velik in še električen povrh (že sama baterija tehta 630 kg) tehta od 2,3 do 2,4 tone, a vseeno pospeši z mesta do 100 v 4,1 (RS v 3,3) sekunde, dosega pa tudi ni malo - od 433 do 488 kilometrov, odvisno od različice.
V ceniku sta ta hip dve različici: e-tron GT quattro stane 101.940, RS e-tron GT quattro pa 141.010 evrov. Zelo verjetno pri teh cenah ne bo ostalo, saj je za sicer bogato serijsko opremljeni e-tron GT še kar veliko doplačilnih dodatkov. Našemu trgu je za letos namenjenih 20 primerkov in pri slovenskem zastopniku menijo, da jih ne bo težko prodati.