Predsednica republike Nataša Pirc Musar je komunikacijo namestnika KPK ocenila kot neprimerno.
Kot je poročala TVS, gre za odgovor na zapis v zaprti skupini na Facebooku miličniki - policisti. Namestnik predsednika Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) pa se je v njej odzval na razmisleke o stopnjevanju nasilja nad policisti s komentarjem, v katerem po navedbah TVS za nezaupanje v policijo posredno okrivi predsednika SDS Janeza Janšo in nekdanjega notranjega ministra Aleša Hojsa ter izpostavi, da si takšnega voditelja ne želi.
Na KPK so za televizijo zapisali, da se komisija od osebnih komentarjev na družbenih omrežjih distancira. Poudarili pa so, da se morajo vsi funkcionarji zavedati, da so javne osebe 24 ur na dan, zato morajo vselej, tudi v zasebni komunikaciji, prispevati h krepitvi lastne integritete in ugleda organa, v katerem delujejo.
Dodali so, da osebna ali kakršna koli druga prepričanja funkcionarjev KPK pri odločanju o konkretnih primerih nimajo in ne smejo imeti nikakršne vloge. Komisija pa pri obravnavi konkretnih primerov sledi vsem zakonskim in strokovnim normam, s čimer zagotavlja svoje neodvisno in strokovno delovanje, so zagotovili.
Predsednik KPK Robert Šumi, ki je trenutno odsoten, bo "zaradi varovanja integritete institucije" z namestnikom opravil razgovor ob vrnitvi, še navaja TVS in dodaja, da bo KPK o primeru obvestila tudi predsednico republike, ki imenuje in tudi razrešuje funkcionarje.
Pirc Musarjeva je sicer v pisnem odzivu za TVS ocenila, da je komunikacija namestnika predsednika KPK neprimerna in da morajo funkcionarji in politiki z načinom komunikacije krepiti zaupanje ljudi v delo državnih organov in s tem tudi prispevati h krepitvi integritete.