Okrožnica ministrstva pred ponedeljkom: Nekoliko strožji higienski ukrepi, da pouk čim dlje ostane v šoli

STA
19.09.2020 13:11

Na ministrstvu za izobraževanje ocenjujejo, da je vzgojno-izobraževalni proces še vedno obvladljiv.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Sašo Bizjak

Ministrstvo za izobraževanje je po petkovi večerni dopisni seji vlade, ki je z odlokom določila uporabo mask tudi na prostem ter v vseh zaprtih javnih prostorih, vzgojno-izobraževalnim ustanovam poslalo okrožnico o novih začasnih ukrepih, so za STA potrdili na ministrstvu. 
Maske ne bo treba nositi otrokom, vključenim v vzgojno-izobraževalne programe v zavodih do vključno 6. razreda osnovne šole. Čeprav je bilo sprva napovedano drugače, pa je med izjeme, za katere odlok ne velja, vlada uvrstila tudi vzgojitelje predšolskih otrok in pomočnike vzgojiteljev pri opravljanju neposrednega dela z otroki, v primeru zagotavljanja vsaj dveh metrov medosebne razdalje pa pri izobraževalni dejavnosti mask prav tako ne bo treba nositi učiteljem do vključno 6. razreda osnovne šole.
Učencem od 7. razreda osnovne šole dalje in dijakom srednjih šol mask ne bo treba nositi, če je pri izobraževalni dejavnosti možno zagotoviti vsaj 1,5 metra razdalje. Prav tako so med izjemami osebe, ki izvajajo organizirano športno vadbo. Novi preventivni ukrepi bodo za udeležence vzgojno-izobraževalnega procesa veljali od ponedeljka.
Ministrstvo je v okrožnici med drugim navedlo, da se zaradi splošne epidemiološke slike v Sloveniji uvajajo nekoliko strožji higienski ukrepi, da bi tudi v prihodnje ohranili nizko stopnjo okuženosti, vsem udeležencem vzgojno-izobraževalnega procesa pa omogočili čim bolj nemoteno ter čim dlje trajajoče izvajanje pouka v prostorih šole, kot je predvideno v omenjenem modelu B. Vzgojno-izobraževalne ustanove prosijo, da tudi v prihodnje sprotno spremljajo usmeritve, priporočila in določila Nacionalnega inštituta za javno zdravje in tako po svojih najboljših močeh, strokovno in organizacijsko najbolje pripomorejo k uspešnosti prizadevanj k obvladovanju bolezni. "Ko se bo splošna epidemiološka slika v državi izboljšala, bomo prešli nazaj na rahlejše higienske ukrepe, v nadaljevanju pa upamo, čim prej na 'model A'", so navedli. Med drugim ocenjujejo, da je delež okuženih udeležencev izobraževanja ter tistih, ki jim je bila odrejena karantena, zelo nizek in je vzgojno-izobraževalni proces še vedno obvladljiv. 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta