Policisti v stavkovni odbor zaradi Hojsovih ravnanj, ministru očitajo izsiljevanje in ustrahovanje

Elizabeta Planinšič Elizabeta Planinšič
16.09.2020 16:11

Sicer še ne gre za sindikalno zaostrovanje, pravijo v Policijskem sindikatu Slovenije, notranjemu ministru Alešu Hojsu pa očitajo izsiljevanje in ustrahovanje.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Po besedah policijskih sindikalistov naj bi bil notranji minister Aleš Hojs nadaljevanje izplačevanja schengenskega dodatka pogojeval s tem, da ne opozarjajo več na nepravilnosti.
Andrej Petelinšek

Svet Policijskega sindikata Slovenije se je preoblikoval v stavkovni odbor. Ministru za notranje zadeve Alešu Hojsu očitajo izsiljevanje in ustrahovanje. Minister je po besedah sindikalistov nadaljevanje izplačevanja schengenskega dodatka policistom pogojeval s tem, da sindikat v javnosti ne opozarja več na nepravilnosti v policiji. Predsednik sindikata Rok Cvetko je ocenil je, da je socialni dialog z vodstvom ministrstva izjemno nekonstruktiven. S Hojsom so se doslej srečali le dvakrat, nazadnje minuli teden na izrecno zahtevo policijskega sindikata. Nezadovoljni so tudi s tem, da so sindikat in nekateri njegovi predstavniki podvrženi "stalni politizaciji, poniževanju, širjenju laži in omalovaževanju". Preoblikovanje v stavkovni odbor po pojasnilih Cvetka še ne pomeni sindikalnega zaostrovanja, če se bodo na ministrstvu primerno odzvali. "Namen tega je v prvi fazi, da delodajalec prepozna potrebo po konstantnem strpnem vodenju socialnega dialoga. Če se to ne bo zgodilo, se lahko začnejo posamezne aktivnosti, ki lahko vodijo tudi v sindikalni konflikt," je pojasnil ob tem.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta