Ko je Janez Janša v rokah držal papir s temi podatki, so si grafiko lahko "od blizu" ogledali tudi gledalci med televizijskim prenosom.
Ker so se nekateri na družbenih omrežjih spraševali, za kakšno sodelovanje gre v tem primeru med državnim zborom in Radiotelevizijo Slovenija, morda tudi s kabinetom predsednika vlade, smo se o podrobnostih prenosa oziroma produkcije pozanimali na Šubičevi in Kolodvorski.
Televizija Slovenija je namreč po zakonu, ki je bil pripravljen v času prve Janševe vlade, obvezana, da zagotavlja prenose in posnetke sej delovnih teles državnega zbora. Predstavnica državnega zbora nam je pojasnila, da so po dvoranah, v katerih potekajo seje, nameščene kamere, do katerih ima dostop javna televizija, ki tudi pripravi prenos posamezne seje.
Ko želi govorec digitalno predstavitev vključiti v svoj nastop, jo preda tehnični službi državnega zbora, ki poskrbi, da se ta predvaja v sami dvorani, hkrati pa jo pošlje tudi TV Slovenija, ki zagotovi, da se ta prikaže tudi med televizijskim prenosom, so nam pojasnili v državnem zboru.
Ob tem so poudarili, da Janšev ponedeljkov nastop glede tehnične izvedbe ni bil nič posebnega, saj da imajo tedensko od 5 do 10 tovrstnih predstavitev, ki se prikazujejo med nastopi posameznih govorcev na sejah delovnih teles. "So pa tudi tedni, ko takšnih predstavitev ni," so še dodali.
Tudi z javne televizije so nam sporočili, da grafike, ki jih med nastopi uporabljajo govorci, v režijo posreduje tehnična služba DZ. V skladu z dogovorom o sodelovanju na področju neposrednih prenosov morajo tako računalniške predstavitve, ki so del nastopa govornika, vključiti v prenos, so še zapisali v odgovoru.