Branko Simonovič
Predsednik komisije Gregor Perič (SMC) je na začetku seje povedal, da so vročilnice prejeli le Božo Predalič, Boris Tomašič in Mihael Hočevar. Predalič in Hočevar sta bila oba direktorja družbe Nova obzorja, ki je že od ustanovitve v solasti stranke SDS in ki izdaja tednik Demokracija. Hočevar se je opravičil, da ga na zaslišanje ne bo iz zdravstvenih razlogov, po Peričevih besedah naj bi ga zaslišali na eni izmed prihodnjih sej komisije.
Damjan Damjanovič, Dražen Kuča in Klavdija Snežič pa pošte z vabilom na zaslišanje očitno niso prejeli, saj v DZ še ni prišlo obvestilo v vročilnicah. Perič je ugotovil, da se utegne zgoditi, da "vseeno utegnejo priti na to sejo". A se to na koncu ni zgodilo.
Na seji ni bilo niti članov komisije Zmaga Jelinčiča in njegovega strankarskega kolega Janija Ivanuše, prav tako pa se včerajšnje redne seje ob njenem začetku ni mogel udeležiti poslanec Branko Simonovič, ki pa je pozneje vseeno prišel na zaslišanje izvršnega direktorja televizije Nova24TV Borisa Tomašiča.
Sicer pa se je seja začela z zaslišanjem Predaliča. Ob njegovem prihodu v dvorano je Perič opravil formalnosti in dal besedo priči, nato pa zaslišanje prepustil podpredsedniku komisije Janiju Möderndorferju. Ta je začel z zaslišanjem priče, med njegovim nastopom pa je Perič dvorano zapustil in se do konca zaslišanja ni vrnil. Podpredsednik komisije je takrat ugotovil, da bodo sejo nadaljevali ob 18. uri, ko je bilo predvideno zaslišanje izvršnega direktorja Nove24TV Borisa Tomašiča.
Predsednik komisije Gregor Perič je za Večer pojasnil, da je bil na delu seje odstoten "zaradi izjemno pomembne službene obvenosti". Hkrati je tudi pojasnil, zakaj sam ni zasliševal omenjenih prič. Kot pravi, je "oder prepustil" delu članov preiskovalne komisije, ki so zahtevali njihovo zaslišanje.
Tomašiča so zasliševali Möderndorfer, Marko Bandelli (SAB) in Marko Koprivc (SD), Perič pa, čeprav je bil na seji prisoten, vprašanj priči tudi tokrat ni zastavljal. Kot omenjeno, je bil na zaslišanju prisoten tudi Simonovič, ki je imel za pričo zgolj eno vprašanje. Najprej je prebral ime preiskovalne skupine, nato pa dejal: "Zadovoljen sem, da nisem ne Kulovec, ne v koaliciji. Gospod Koprivc, to vašo hinavščino zadržite zase," je začel svoj govor in še dejal, da če se na kaj spozna, potem so to financiranja političnih strank in volilnih kampanj.
Simonovič je Tomašiča vprašal: "Ali ste kdaj imeli različne cene vaših storitev za politično stranko, katere pripadnik ste, v primerjavi z drugimi političnimi strankami?" Tomašič je odgovoril, da so vse politične stranke obravnavali z enakimi ceniki, kar da je preverilo tudi računsko sodišče. Takoj se je spet s svojo oceno oglasil Simonovič: "Skratka zakonito, tako kot mora biti."
Nato je podal primer občinskega glasila, iz njegovih besed pa niti ni bilo povsem razvidno, kaj je želel povedati. "Nehajmo se tukaj sprenevedati in nabijati leve in desne, Kulovce, Nekulovce," je dejal in nagovoril še Bandellija glede ponižujočih odnosov medijev do posameznikov: "To lahko samo jaz tu rečem in to počne tudi nacionalna televizija, ki je javni medij." Pozval je kolege, naj se "nehajo sprenevedati", Tomašiču pa je na koncu sporočil, da zanj nima vprašanj. Po koncu redne seje je sledila še izredna seja, na kateri so člani komisije zaslišali še ministra Aleša Hojsa, saj je bil tudi ta pred prihodom v sedanjo vlado Janeza Janše slabo leto izvršni direktor Nove24TV.
TV Slovenija poročala o diplomi in črni gradnji Simonoviča
Simonovič je v svojem nastopu spomnil na poročanje TV Slovenija o nepremičnini v koprski Semedeli, za katero nima ustreznih dovoljenj in jo je že večkrat neuspešno skušal legalizirati. Na javni televiziji so marca letos poročali tudi o njegovi izobrazbi, saj se je izkazal sum, da na zagrebški visoki šoli za zunanjo trgovino ni diplomiral, kot to navaja v javno dostopnih virih. V Zagrebu so namreč kar dvakrat zanikali, da bi Simonovič diplomiral pri njih. Pozneje, ko je Simonovič v javnosti pokazal diplomo, so tudi na zagrebški fakulteti potrdili, da gre za pristen dokument. Simonovič je nato od RTV Slovenija in novinarke, ki je o tem poročala, zahteval opravičilo, a ga ni dobil.
O zadevi je presojalo tudi novinarsko častno razsodišče, ki je ocenilo, da novinarka Eugenija Carl ni kršila novinarskega kodeksa, kar ji je pred razsodiščem očital Simonovič. Carlova je od takrat še večkrat poročala o njegovi črni gradnji v Semedeli. Pred približno enim mesecem pa je Pop TV poročal o tem, da naj bi gradbeni zakon - tega bodo poslanci potrjevali ta mesec, glede na njegova določila pa bi Simonovič morda le uspel legalizirati svojo črno gradnjo - za ministrstvo za okolje pripravljala odvetniška družba, ki Simonoviča zastopa v postopku legalizacije. Na okoljskem ministrstvu, ki ga vodi Andrej Vizjak, so imeli sklenjeno pogodbo z odvetniško hišo Neffat za sodelovanje pri pripravi gradbenega zakona, a so na ministrstvu vseeno zanikali, da naj bi ga pisala ta odvetniška hiša. Zatrdili so, da je zakon ministrstvo spisalo samo.