(FOTO) Kvalifikacije za EL: Velika zmaga Mure proti Aarhusu, v četrtek na Fazaneriji PSV

17.09.2020 20:00

Mura je s 3:0 premagala danski Aarhus in se uvrstila v 3. krog kvalifikacij za evropsko ligo.

Mura se je uvrstila v 3. krog kvalifikacij za evropsko ligo.
Andrej Petelinsek
V prvem krogu so Muraši premagali estonsko ekipo Nomme Kalju.

Prve pol ure prvega polčasa so bili podjetnejši Danci, nato pa so Prekmurci prevzeli pobudo in jo kronali z golom Jana Gorenca v 37. minuti, ko je z leve strani lepo podal Andrija Filipović.

Kevin Žižek je v drugem polčasu povišal na 2:0.

Tretjeuvrščena ekipa minule sezone danske prve lige je v drugi polčas krenila podobno kot v prvega in narekovala ritem tekme. Muraši so se disciplinirano branili. V 72. minuti pa je napako obrambe Aarhusa izkoristil napadalec gostiteljev Kevin Žižek, ki je prestregel podajo do vratarja in se sam znašel pred golom. Prednost je povišal na 2:0.

V zadnjih minutah tekme so si vrsto priložnosti priigrali nogometaši Aarhusa, a tudi sreča je bila ta večer na strani slovenskih pokalnih prvakov. V samem zaključku tekme je nato za 3:0 zadel rezervist Amadej Maroša. Mura tudi na peti uradni tekmi v tej sezoni ni prejela gola.

Čez teden dni, 24. septembra, se bo četa Anteja Šimundže predvidoma na Fazaneriji pomerila z nizozemskim velikanom, v 3. krogu kvalifikacij za evropsko ligo bodo Muraši gostili PSV Eindhoven.