Mikaeli Shiffrin peta zmaga v Leviju, Ani Bucik šesto mesto

A. La., STA
19.11.2022 14:09

Mikaela Shiffrin je vpisala 75. zmago v svetovnem pokalu.

Mikaela Shiffrin je zmagovalka uvodnega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark.
REUTERS

Mikaela Shiffrin je zmagovalka uvodnega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark. Američanka je osvojila svojo peto zmago v Leviju na Finskem. Švedinja Anna Swenn Larsson (+0,16) je bila druga, Slovakinji Petri Vlhovi (+0,20) je pripadlo tretje mesto. Najboljša Slovenka Ana Bucik (+1,21) je bila šesta, Neja Dvornik pa 23. (+3,51).

Mikaela Shiffrin je vpisala 75. zmago v svetovnem pokalu, 48 slalomsko. Vodilna po prvi vožnji Lena Dürr iz Nemčije je v finalu ostala celo brez stopničk na četrtem mestu.

V Leviju, ki se nahaja v polarnem krogu v božičkovi deželi, bo v nedeljo na sporedu še drugi ženski slalom. Po odpadlem veleslalomu v Söldnu in odpovedi tekem v Zermattu in Lech/Zürsu sta slaloma na Finskem prvi tekmovalni preizkušnji alpskih smučark v sezoni svetovnega pokala 2022/23.