Napovedovalci vremena bi radi sporočili, da bo letošnji december praznično bel, vendar jim odstotki možnosti, da bo tako, še ne dovolijo razglasitve vesele novice. Bo pa hladno in belo v pravljičnem gozdu, v katerem živi lisička Viktorija, tam živali že pletejo šale, kape, imajo pripravljeno toplo obutev, kurjavo pred brlogi. Majda Eržen Novak in Hana Nekrep sta to preverili in v čisto sveži knjigi Božič pri lisički Viktoriji opisali in orisali praznike. "Kjer se sebičnost konča, se začne čarobnost," avtorica povzema junakinjino spoznanje. Viktorijin božič je druga knjiga pisateljsko- ilustratorskega dvojca. Lani je junakinja uživala v športnih igrah v gozdu, se s krti, zajci, žabami, srnami, jeleni, volkovi, medvedi, kunami in še mnogimi drugimi podila čez drn in strn in vmes bolj kot o tekmi razmišljala o tem, kako bi vdrla v kokošnjak. Pregnal jo je pes Sultan, hitro je tekla, a vseeno bila med zadnjimi, veliko bolje ji je potem šlo na plesu. V obeh pravljicah so tudi note in besedilo avtoričine originalne pesmi.
"Božič je od nekdaj moj najljubši praznik. V bistvu kar cel december. V tem času se vsi vsaj malo umirimo in damo na prvo mesto vrednote, kot so družina, prijateljstvo, pomoč ranljivejšim, ne le ljudem, tudi živalim. V božičnem duhu bi po moje morali živeti vedno, a je zdaj čas hitenja, pretiranega materializma, površnosti v odnosih. Tako kot v življenju tudi v pravljici spomnim otroke in odrasle, kaj so prave vrednote v življenju, trudim se, da jih živim, zato te misli delim širše. Ta svet potrebuje pravljice. Za otroke in odrasle. Na svetu je toliko hudega, da mora danes vsak narediti vsak dan vsaj nekaj dobrega, že podarjen nasmeh učinkuje," o knjigi pove Majda Eržen Novak. "Moja draga prijateljica, lisička Viktorija, dobro pozna pomen božiča. Tokrat se sooča s hudo zimo in pripravami na božični večer. Pri tem sreča številne prijatelje, ki potrebujejo njeno pomoč. S svojo prijaznostjo in iznajdljivostjo Viktorija dokaže, kako lahko s skupnimi močmi premagamo težave in pričaramo nepozabne praznične trenutke."
Avtorica pravljice je muzikologinja, profesorica na oddelku za razredni pouk mariborske pedagoške fakultete. "Božična pravljica nas uči o pomenu solidarnosti, sočutja, pomoči, prijateljstva, ki naredijo praznike čarobne," poudari. Opisi karakterjev so duhoviti, junaki ustvarjajo trende, kuna Fani, ki ima lepotilni salon, za letošnje praznike, recimo, priporoča finsko rdeč lak za nohte in lak za lase, če bo veter, Viktorija svetuje pletenje rokavic, nogavic in šalov v družinskem krogu in peko potice s pomočjo tistih, ki lahko prispevajo veselje. "Božič imam rada, zato bo pri nas letošnji pravljično živalski kot pri lisički Viktoriji. Viktorijinih zgodb je še veliko, morda bo pripovedovala o pomladanskem prebujanju po zaspali zimi, o tem, kako se ohladiti v vročem poletju. Ali pa se bo preselila na gledališki oder in odigrala svojo prvo gledališko predstavo," se nasmehne pravljičarka. Da je idej več, kot ima dan ur, velja tudi za ilustratorko. Hana Nekrep, magistrica inženirka arhitekture, je predavateljica na fakulteti za dizajn v Ljubljani, dela za Center arhitekture Slovenije, pripravlja doktorat iz arhitekture na Dunaju, piše strokovne članke. Ilustrirala je otroške knjige Kara muca z največjim srčkom na svetu, Moja kuharska knjiga zate, Pravljičnih 7, Tonkin glasbeni svet, učbenik Glasbene šole Slovenska Bistrica, delovno knjigo Moja kuharska knjiga zate. Imela je več samostojnih razstav ilustracij in sodelovala na skupinskih.