"Ne bomo imeli prehodne vlade, ampak pošteno srbsko vlado, ki bo imela večinsko podporo svojega naroda in se borila za interese državljanov Srbije," je v nagovoru na shodu povedal Aleksandar Vučić in ponovil, da barvna revolucija ne bo zmagala. Po njegovih besedah se je včeraj zbralo 128 tisoč ljudi.
Prihodnji teden do nove vlade
Vučić je danes napovedal, da bo nova srbska vlada najverjetneje izvoljena v prihajajočem tednu. "Naša dolžnost je, da podamo roko in vedno jo bomo ponudili. Toda država mora obstajati, mora delovati in verjamem, da bo prihodnji teden izvoljena vlada," je dejal Vučić novinarjem.
V včerajšnjem nagovoru je predstavil pet zahtev. Prva od njih je, da institucije sprejmejo ukrepe za ponovno vzpostavitev miru in reda v državi, spoštovanja ustave ter zagotovitev varnosti Srbije in njenih državljanov. Zahteval je tudi, da se, kot pravi, ugrabljene institucije vrnejo državljanom.
Druga zahteva se nanaša na iskanje pravne odgovornosti za vse, ki so sodelovali v nasilju med mirnimi zborovanji. Pod tretjo zahtevo je dejal, da bi se moralo vsem dijakom in študentom, ki to želijo, omogočiti vrnitev k pouku.
Pri četrti zahtevi se je zavzel za odkrivanje vpletenih v napade na državne institucije. Kot zadnjo pa je navedel preprečevanje aktivnosti, ki nezakonito in negativno vplivajo na gospodarstvo ter državljanom preprečujejo opravljanje njihovih vsakodnevnih dejavnosti.
Srbskega predsednika so na sobotnem shodu javno podprli številni politični zavezniki, med njimi premier Miloš Vučević in predsednica parlamenta Ana Brnabić.
Shoda se je udeležil tudi predsednik Republike Srbske Milorad Dodik, ki je v nagovoru opozoril, da vsi, ki blokirajo Srbijo, spodkopavajo njeno stabilnost, gospodarstvo in mednarodno-politični pomen. Prepričan je, da ni drugega voditelja kot Vučića, ki bi lahko okrepil Srbijo.
K tridnevnemu shodu pod sloganom Ne damo Srbije je Vučić pozval v času, ko po državi še vedno potekajo množični protesti. Ti so se začeli po padcu nadstreška na železniški postaji v Novem Sadu 1. novembra lani, ki je zahteval 16 življenj. Protestniki na čelu s študenti med drugim zahtevajo odgovornost oblasti in pravico za žrtve nesreče.