Jourova je v odgovoru na vprašanje o ustavitvi financiranja STA najprej povedala, da je komisija s tem seznanjena, in izpostavila, da je v preteklosti že večkrat izrazila splošno zaskrbljenost glede stanja medijske svobode v Sloveniji in da bi medijem po vsej EU moralo biti omogočeno svobodno in neodvisno delo, saj je to bistvo medijskega pluralizma.
"Javni mediji igrajo posebno vlogo v EU in pozivamo vse članice, naj se vzdržijo poskusov izvajanja pritiskov nanje," je poudarila.
Položaj medijev v Sloveniji je po njenih besedah že opisan v poročilu o medijskem pluralizmu, ki vključuje kritični del glede medijske svobode in možnosti novinarjev, da delajo brez političnih in gospodarskih pritiskov. Spomnila je, da se v komisiji na to sklicujejo tudi v nedavnem poročilu o vladavini prava v vseh članicah EU, ki so ga objavili konec septembra.
Podpredsednica je povedala, da je v dialogu s slovenskimi oblastmi in da vpraša za pojasnila, ko je to potrebno. Glede primera STA pa je še dejala: "Ko pogledam na to z izključno pravnega vidika, gre za sistem, ki temelji na slovenski nacionalni zakonodaji. Tako da zelo pozorno spremljamo razvoj v tem primeru in če bomo zaznali kršenje zakonodaje EU, bomo seveda začeli ukrepati z razpoložljivimi sredstvi."
V tem trenutku Jourova ne načrtuje ukrepanja, ker gre po njenem razumevanju za področje, ki ga ureja nacionalna zakonodaja.