Kakšen nesmisel. Greta bi morala delati na svojem problemu jeze, nato pa si ogledati s prijateljem star dober film. Sprosti se, Greta, sprosti se!"
"Trenutno sproščeno gledam star dober film s prijateljem."
Natanko tako so izgledale stvari v zadnjih dneh drugega desetletja 21. stoletja. Komunikacija preko družbenih omrežij, konkretno v tem primeru preko twitterja. Toda z besedami se 12. decembra, ko sta nastala zgornja zapisa, nista verbalno spopadla dva popolna anonimneža. Prvi tvit je spisal predsednik najmočnejše države na planetu, 73-letni Donald Trump. Z neprikrito ironijo mu je odpisala neformalna voditeljica najmočnejšega svetovnega ekološkega gibanja, še ne 17-letna Greta Thunberg.
Trump je bil tistega dne jezen, zelo jezen. Ugledna ameriška revija Time je namreč rosno mlado Greto razglasila za osebnost leta - nekaj, kar je njemu uspelo šele pri 70 letih ob izvolitvi za predsednika leta 2016, pa še to v negativnem smislu, saj so ga razglasili za predsednika Razdruženih držav Amerike. Pred tem so dolga leta stene njegovih klubov za golf krasile naslovnice revije Time s Trumpovo sliko in naslovjem: osebnost leta. Problem je le v tem, da so bile prav vse fotomontirane, torej ponarejene.
Medtem ko prevzemajo oblast in vodenje v Evropi mladi in ženske, imamo po drugi strani mačistične moške voditelje, ki so s svojo miselnostjo ostali globoko v prejšnjem tisočletju