V Teksasu je zaradi ošpic, ki se še naprej širijo, umrl drugi otrok, so v nedeljo potrdile oblasti. V Teksasu je šestletna deklica zaradi ošpic umrla že februarja. Šlo je za prvi tovrstni primer v ZDA v zadnjem desetletju. Od izbruha te zelo nalezljive bolezni so v ZDA našteli že več kot 640 primerov, večino v Teksasu. Zvezno državo je v nedeljo obiskal minister za zdravje Robert Kennedy in poudaril pomen cepljenja.
V drugem primeru smrti gre za osemletno deklico, ki ni bila cepljena, obenem pa ni imela drugih pridruženih zdravstvenih težav. Zdravila se je v bolnišnici, umrla pa je v četrtek.
Zvezna država na jugu ZDA je v zadnjem izbruhu ošpic najhuje prizadeta in je glede na minuli konec tedna objavljene podatke v letošnjem letu zabeležila že več kot 490 primerov. Bolezen se je z zahoda Teksasa razširila tudi na sosednje države.
Skupno so v ZDA v 22 državah našteli 642 obolelih, med drugim v Novi Mehiki, Oklahomi in Kansasu. Zdravstvene oblasti so primere med drugim potrdile tudi na Aljaski, Floridi in v mestu New York. V Novi Mehiki je marca umrl moški, čigar smrt je Center za nadzor in preprečevanje bolezni (CDC) prav tako povezal z ošpicami.
Ob začetku najhujšega izbruha te bolezni v ZDA v zadnjih letih je zdravstvene strokovnjake skrbel odziv pristojnega ministra Roberta Kennedyja, ki je v preteklosti zmanjševal pomen cepiv. V nedeljo je obiskal Teksas in ob tem na omrežju X zapisal, da je "najbolj učinkovit način za preprečevanje širjenja ošpic cepivo". Kot je dodal, ministrstvo in CDC sodelujeta pri razdeljevanju odmerkov v zvezni državi.