(FOTO) Celjani dobili štajerski derbi v Ljudskem vrtu

12.11.2023 17:09

V 16. krogu prve lige je Celje pod Kalvarijo pred 6500 gledalci z enim golom premagalo Maribor.

Štajerski derbi je na sončno Martinovo nedeljo v Ljudski vrt privabil 6500 gledalcev. Mariborčani so napovedovali srdit boj za znižanje zaostanka za vodilnimi Celjani, v prvem polčasu so bili vijoličasti za odtenek boljši od grofov, a nekonkretni in nenatančni v zaključkih, po poškodbi Blaža Vrhovca na začetku drugega polčasa pa so bolje zaigali Celjani. Edini gol na tekmi so varovanci trenerja Celja Damirja Krznarja, ki se je v Ljudski vrt po odhodu iz Maribora vrnil po 41 dneh, dosegli po napaki Mariborčanov, ti so gol prejeli še na trinajsti zaporedni prvenstveni tekmi.

Trener Maribora Ante Šimundža se je odločil za tri menjave v primerjavi s tekmo v Domžalah. Aleks Pihler se je poškodoval na zadnjem treningu pred tekmo z grofi, zato je v zvezni vrsti obračun začel Blaž Vrhovec, Marka Strajnarja je na levi strani obrambe zamenjal Icuki Urata, v napadu pa je namesto Arnela Jakupovića začel Marko Kolar. Zaradi štirih kartonov je kazen moral prestati Marin Laušić.

V prvem polčasu je bil za tekmečev gol nevarnejši Maribor, ki je z agresivno igro silil v napake gostitelje. Obe ekipi sta si priigrali nekaj priložnosti, a bili v zaključkih neuspešni. Prvi so gol nasprotnika v 7. minuti ogrozili Celjani, strel Egorja Prutseva je uspešno blokiral Sven Šoštarič Karić. Tri minute kasneje je bil Kolar nenatančen v zaključku protinapada. V 15. minuti je Marko Božić lepo podal v globino za Marcela Lorberja, pred vezistom Maribora pa je žogo izbil vratar gostov Matko Obradović. Ta je dve minuti uspešno posredoval tudi po strelu Soudanija z razdalje. V 21. minuti je Nino Milić slabo vračal žogo vratarju, Lorber je prestregel podajo, a neuspešno streljal na gol. V 25. minuti je Ažbe Jug ubranil strel Žana Karničnika, ki je prišel do udarca po dobrem prodoru. Največjo priložnost Mariborčanov v prvem polčasu je v 26. minuti zapravil Jan Repas, ki je po odvzemu žoge neoviran ciljal z desne strani kazenskega prostora, njegov strel je končal tik ob desni vratnici.

V drugem delu se je razmerje moči na igrišču spremenilo, vodilna ekipa prvenstva je zaigrala bolje in Mariborčani so imeli več težav kot v prvem polčasu. Že takoj na začetku drugega polčasa je po dvoboju na sredini igrišča na zelenici obležal Vrhovec, zaradi poškodbe je bil v 49. minuti Ante Šimundža primoran 31-letnika menjati. Vstopil je Josip Iličić, Kranjčanu je na navdušenje dobro zapolnjenih tribun Ljudskega vrta mariborski trener predal kapetanski trak, ki ga je pred tem nosil Vrhovec. Celjani so v nadaljevanju vrstili jalove napade, vijoličasti pa so bili nenevarni.

V 70. minuti so grofje rahlo premoč kronali z golom po napaki Mariborčanov. Max Watson je nonšalantno podal v sredino proti Lorberju, blizu kazenskega prostora je Mark Zabukovnik prestregel žogo in uspešno zaključil za 1:0. V 90. minuti je Gregor Bajde zadel vratnico. Napadi Mariborčanov v zaključku tekme so bili neizdelani, številni gledalci so nezadovoljni stadion zapustili še pred zadnjim žvižgom sodnika.