Kako ste? Ste zdravi?
Vsi smo zdravi in hčerke, stare 16, 18 in 22 let, še zmeraj pridno delajo za šolo na daljavo. Lahko torej rečem, da smo super!
In razpoloženje?
Krasno. Delo smo si lepo razdelile – medtem ko jaz kuham in pomivam posodo, Sara skrbi za perilo, Pia za čista tla, najmlajša Anja pa za pomito posodo. Tako je bilo že prej, zato se pravzaprav ni nič spremenilo. Res pa je, da v tem času, zaradi babice, ki je kronična bolnica, ne obiskujejo očeta.
Kako dobro pa sicer kot socialna in soodvisna bitja prenašamo okrnjeno družabno življenje?
Verjamem, da je za mnoge težko. Pred dnevi sem govorila z gospodom, ki mi je na to vprašanje odgovoril: "Iskreno? Slabo. Včeraj sem se skregal s sinom, saj sem napet, ker ne vem, kako bo s službo, enako žena. Rešujejo me samo pozitivne novice, zato vsak večer spremljam župnika Martina - in to mi res pomaga." Dejstvo je, da bo kriza iz nas potegnila to, pred čimer smo bežali. Če smo bežali pred seboj, zdaj ne moremo več. Če pred slabim zakonom, smo obtičali z zakoncem, če od doma, pa moramo biti veliko več doma. A verjamem, da se za največjo krizo skriva največje darilo.
Za vsako zimo pride pomlad in za vsakim dežjem posije sonce.
Življenje je v osnovi preprosto.
Čaj proti depresiji
Ovseno slamo, šentjanževko, orehove liste in majaron zmešamo v enakem razmerju. Ščepec mešanice poparimo in pustimo pokrito deset minut. Pijemo dve skodelici dnevno. (Po nasvetu Mirjam Grilc v knjigi Zelišča z gore)
Dejstvo je, da bo kriza iz nas potegnila to, pred čimer smo bežali.