Mateja Breznik: Česar se naučiš, ne pozabiš zlahka

17.08.2019 06:32

S svetovnega prvenstva na Češkem se je Mariborčanka, ki tekmuje za ruški klub, vrnila z dvema kolajnama.

Mateja Breznik in Mladen Vrtarič - tehnični kumite (borba) z napadom in obrambo.
Arhiv Skif

Trinajsto svetovno prvenstvo v šotokan karateju (S.K.I.F.) v češkem mestu Hradec Kralove je bilo zelo uspešno za 13-člansko slovensko reprezentanco, ki jo je kot tehnični vodja spremljal Darjan Rošker, v njej pa sta bila tudi mednarodna sodnika Ivan Čerič in Lovrenc Kokalj.
Domov so se vrnili z dvema kolajnama in s tem nadaljevali tradicijo osvajanja kolajn. Na zadnjih petih svetovnih prvenstvih so jih osvojili skupno dvanajst - po štiri zlate, srebrne in bronaste. Tokrat so obe osvojili v veteranskih kategorijah. V ospredju so bili Japonci, ki so osvojili kar 18 zlatih kolajn, leta 2021 pa bodo tudi prireditelji 14. svetovnega prvenstva.

Mateja Breznik se je v Pragi veselila naslova veteranske svetovne prvakinje v katah.