Nova strokovna direktorica bolnišnice Natalija Krajnc, Lavre ne pričakuje težav z ekipo

Petra Lesjak Tušek
11.02.2021 17:15
Novi predsednik sveta zavoda je Ksandi Javornik, v. d. strokovnega direktorja pa odslej Natalija Krajnc. Lavre težav pri sestavljanju ekipe ne pričakuje, v nadaljnje pogovore s predstojniki se bo zdaj vključila tudi Krajnčeva.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Natalija Krajnc, v. d. strokovnega direktorja SB Slovenj Gradec 
Petra Lesjak Tušek

Predsednik sveta Splošne bolnišnice Slovenj Gradec bo odslej Ksandi Javornik, ki je bil nazadnje na novo imenovan član s strani ustanovitelja, potem ko je bil po odstopu razrešen prejšnji predsednik Simon Jevšinek. Na današnji seji so ga potrdili vsi člani sveta, o sebi se sam sicer ni opredeljeval, ker je ocenil, da bi to bilo moralno sporno. Da mora svet zavoda delovati kot ekipa, enotno v korist bolnišnice, zaposlenih in bolnikov, je Javornik poudaril takoj po izvolitvi. "Normalno je, da bomo imeli različno mnenje, a kljub vsemu pričakujem uspešno in dobro komunikacijo v korist bolnišnice," je dejal.

Člani sveta so se danes seznanili z odstopom dosedanje strokovne direktorice dr. Jane Makuc in za v. d. strokovnega direktorja za največ eno leto oziroma do imenovanja glede na formalne postopke imenovali dr. Natalijo Krajnc, pediatrinjo in otroško nevrologinjo, ki dela v bolnišnici in sicer prihaja iz Velenja. V sredo se je z njeno kandidaturo že seznanil tudi strokovni svet bolnišnice. Dobrih 20 let je nova v. d. strokovnega direktorja delala v UKC Ljubljana, od leta 2016 je zaposlena v koroški bolnišnici, je povedala v predstavitvi članom sveta. Izpostavila je pomen razvoja v medicini in bolnišnici in povezovanje in sodelovanje. Želeli bi si dostojne, normalne pogoje za delo, zato jo veselijo ambicije ustanove, ki jih vidi kot dober razvojni izziv.

Želi nadaljevati odlično delo prejšnje ekipe

"Želim poudariti, da je bilo delo moje predhodne ekipe odlično, strokovno dobro in bi si želela z enakimi načrti nadaljevati," je dejala Krajnčeva in izpostavila pomen sodelovanja. Lavre je poudaril, da ekipo ima oziroma jo bo govoto imel, omenil je uspešne pogovore s petimi predstojniki oddelkov, s katerimi bo še nadaljeval, in večjih težav ne pričakuje. V pogovore se bo v nadaljevanju vključila v. d. direktorica, ki pričakuje podporo oddelkov in služb kot doslej. Na naše vprašanje, ali tudi pričakuje tudi nadaljnje sodelovanje predstojnika urgentnega centra Mateja Jezernika, saj se omenja možnost, da dela ne bi nadaljeval, je odgovorila, da uradne izjave ne more podati, ker ni osebno seznanjena, si bodo pa tudi na tem področju želeli nadaljevanja. "Pogovori vodstva s predstojniki še potekajo, zato vam več informacij ne morem posredovati," pa nam je na vprašanje, ali namerava še sodelovati, odgovoril Jezernik.

Čakallne dobe bodo reševali, a bo trajalo

Direktor Janez Lavre je članom sveta orisal trenutno stanje na covid oddelku, kjer so danes zdravili 20 bolnikov, in izpostavil tudi zdravljenje bolnikov po prebolelem covidu ter temu primerno nadaljnje prostorsko prerazporejanje na internem oddelku. Precepljenost zaposlenih je velika, je poudaril, in sicer se je več kot 55 odstotkov zaposlenih v bolnišnici že cepilo, 543 bo končno število cepljenih zaposlenih, ko bodo vsi prejeli še drugi odmerek. Čakalne dobe so se na nekaterih oddelkih pri ambulantnem in bolnišničnem zdravljenju podaljšale (kardiologija, psihiatrija), na nekaterih pa tudi skrajšale - vzroki pa so, kot je pojasnjevala v. d. pomočnica direktorja za zdravstveno nego Jelena Čubra - različni, seveda vezani na epidemijo in omejitve pri opravljanju programov, pa tudi na odsotnosti zdravnikov. Kako se bodo spopadli s čakalnimi dobami, je direktorja vprašal član sveta Štefan Šumah, ki do naslednje seje pričakuje operativni predlog skrajševanja čakalnih dob. Direktor je odgovarjal, da je potreben koordiniran pristop, vezan tudi na informacijsko tehnologijo. "Čakalne dobe so nepotrebne, a bo potreben določen čas, da jih bomo odpravili," je ocenil Lavre. Javornik je ocenil, da je zdravstvo pri tem deloma že napredovalo.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta