Sodnici mariborskega okrožnega sodišča Danili Dobčnik Šošterič je le uspelo zaključiti predobravnavni narok zoper 21-letno Patricijo Verhovnik, ki jo tožilstvo bremeni pomoči pri poskusu umora. Maratonski predobravnavni narok, ki se je začel sredi maja letos, je imel razpisanih skoraj deset obravnav, v katerih je sodišče zaradi predloga obrambe po izločitvi dela dokazov zaslišalo vse policiste, ki so sodelovali pri aretaciji Patricije Verhovnik 18. januarja letos. Ker obtožene v ponedeljek na sodišče ni bilo - po besedah njenega zagovornika Urbana Seničarja se ne počuti dobro, je namreč noseča - je sodišče odvetnika pozvalo, naj obtožena svojo izjavo poda pisno, nato pa bo sodišče izdalo sklep o tem, ali bodo dokazi izločeni ali ne.
Poskus umora se je zgodil v poznih večernih urah 16. januarja letos. 24-letni Aljaž Verhovnik se je tistega dne pripeljal v Poljčane in tam počakal 24-letnega Dominika Motalna. Zakonca Verhovnik sta se Motalna hotela znebiti, ker je ta, potem ko je Patricija Verhovnik pričela trditi, da on ni oče njenega otroka, na celjskem sodišču sprožil postopek za ugotavljanje očetovstva. Aljaž Verhovnik je napad na bivšega partnerja svoje žene načrtoval premišljeno, Motalna je pričakal v zasedi. Opremljen je bil z nožem, rokavicami in koničastim orodjem. Razmišljal je tudi o tem, da ga ne bi posnela varnostna kamera, zato je iz nje iztaknil kabel, nato pa na žrtev debele pol ure čakal v zasedi. Ob 22.25 je opazil Motalna, ki se je s psom vračal domov. Izkoristil je okoliščino, da je bil oškodovanec proti njemu obrnjen s hrbtom in zatopljen v božanje psa. Takrat je skočil iz zasede in Motalna napadel z nožem in koničastim predmetom, tudi davil ga je. Ko je Motalnu po kakšni uri vendarle uspelo pobegniti do avtomobila, ni mogel poklicati pomoči, saj je Verhovnik od njega prej zahteval, da mu izroči mobilni telefon. Oškodovancu ni preostalo drugega, kakor da se zapelje do matere, ki je nato poklicala policijo in reševalce. V bolnišnici se je izkazalo, da je imel Motaln srečo v nesreči, saj mu napadalec kljub številnim vbodom ni poškodoval vitalnih organov.
Kako naj bi bila Patricija Verhovnik pomagala svojemu možu pri zločinu, ni znano, saj obtožnica javno še ni bila predstavljena. Patricija Verhovnik krivde na predobravnavnem naroku ni priznala, drugače se je odločil njen mož. Tožilka Tadeja Majcen je sodišču predlagala, naj ga za poskus umora kaznuje s sedmimi leti zapora, čemur je sodnica Danila Dobčnik Šošterič tudi sledila. Patricija Verhovnik pa je nato preko svojega odvetnika na sodišče naslovila zahtevo po izločitvi nekaterih dokazov, predvsem njene privolitve, ki jo je ta dala policistom za odvzem enega od dveh mobilnih telefonov. Prvega so ji zasegli ob njenem pridržanju 18. januarja, drugega pa nekaj ur kasneje ob zaslišanju na mariborski policijski upravi.
Sodnica Danila Dobčnik Šošterič je od policistov skušala izvedeti, kdaj je bila Patricija Verhovnik podučena o svojih pravicah in kdaj so ji bili podani pravni nauki. Kot zadnja priča je pred sodnico stopila policistka Melanija R., ki je tistega dne opravila varnostni pregled osumljene v njeni hiši. O tem je napisala uradni zaznamek, v katerem je napisala, da je bila obtožena seznanjena s pravicami. "Če sem tako napisala, je že bilo tako. Zdaj se ne spomnim več dobro," je dejala. Potrdila je, da je bila sama tisti večer, ko so prišli po Verhovnikovo na dom, le v predprostoru hiše, ni pa šla s kolegi v notranjost stavbe, kamor je šla noseča Vrhovnikova po prihodu policistov po stvari.
Ali bodo omenjeni dokazi izločeni ali ne, bo sodišče torej odločilo, ko bo prebralo pisno izjavo Patricije Verhovnik. Datum začetka glavne obravnave tako še ni znan.