Beneški bienale: Nemirne muze nemirnega obdobja

Ob 125. obletnici ustanovitve bienala letos razstava v Vrtovih, čeprav je prestavljen na prihodnje leto

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Beneški bienale, ko je še bil
La Biennale Di Venezia

Ta čas bi bil na vrhuncu Beneški bienale, po lanskem likovnem bi bil bienalno spet arhitekturni. Zaradi koronakrize so 17. mednarodno arhitekturno razstavo prestavili na prihodnje leto. Sprva je bila opcija jesen, na koncu pa so ga dokončno prestavili na 2021. Za letošnjega kustosa je bil imenovan libanonsko-ameriški arhitekt Hashim Sarkis. Tema letos pa je bila (in bo prihodnje leto) Kako bomo živeli skupaj.
"V kontekstu, ki ga določajo vedno večja politična razhajanja in ekonomske neenakosti, se obračamo na arhitekte, da si zamislijo prostore, v katerih bomo lahko prijazno sobivali: skupaj kot človeška bitja, ki se, ne glede na vse večjo individualizacijo, želijo povezovati med seboj in z drugimi vrstami v digitalnem in realnem prostoru," je predstavil letošnjo temo kurator, ki je pozval k združevanju v smeri ustvarjanja novih družin, usmerjenih v iskanje bolj raznolikih in dostojanstvenih bivanjskih prostorov. Sarkis je arhitekte pozval, da v svoja dela vključijo tudi ljudi iz drugih strok, umetnike, gradbenike, rokodelce pa tudi politike, novinarje, sociologe, občane.

Hashim Sarkis, kurator arhitekturnega bienala, ki bo prestavljen na prihodnje leto
Jacopo Salvi/la Biennale Di Venezia
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta