Ana Sladetić likovne tehnike nadaljuje v razširjene in navidezne resničnosti, pri čemer uporablja sodobne tehnologije in samosvoje metode pri razkrivanju del in interakciji z njimi, so ob razstavi zapisali v Kibli. Umetnica si prizadeva za kreativno ozaveščanje in vizualno organizacijo dialoga med sodobno tehnologijo in tradicijo. Izkušnje, ki jih imajo obiskovalci v neposredni komunikaciji z deli, so zanjo izjemnega pomena. To pa še okrepi z interaktivnim pristopom k ogledu eksponatov.
Na razstavi Vzporedne prisotnosti v KiBeli umetnica predstavlja tri kompleksna, vizualno raznolika, a hkrati konceptualno zelo povezana dela.
O svojem delu umetnica pravi: "Zanima me pogled v okolje, ki obdaja ljudi in kar je okoli njih (kakšni so postopki in s kakšnimi posledicami se sooča posameznik). Zanimajo me tudi nevidni elementi, vgrajeni v tiste, ki nas obdajajo (kakšno vlogo igrajo pri omogočanju vizualne komunikacije). V kombinaciji tradicionalnih in sodobnih medijev so moja dela nastala z
uporabo optike, svetlobe, vzorca, mehanike ali toplote. Pogosto uporabljam tehnike risanja in tiska v interakciji z videom in performansom. V likovnih delih preučujem teme vizualne percepcije, epistemologije, izolacije, življenja na robu družbe, družinskega življenja in vzporedne prisotnosti." Pravi tudi: "S svojimi deli premikam meje videnega in doživetega. Navdihujejo me današnji svet komuniciranja in razpoložljive tehnologije v dialogu s tradicionalnimi mediji. S svojimi zadnjimi deli postavljam pod vprašaj varnost doma, (ne)mobilnost in prisotnost pred delom, da obiskovalec ali udeleženec odkrije delo samo, izve skrite informacije in doživi izkušnjo. Menim, da je izkustveno učenje nujno za spodbujanje notranje motivacije in shranjevanje naučenega, videnega in preizkušenega."
Ana Sladetić
Ana Sladetić je poleg umetniške prakse leta 2016 doktorirala na Akademiji za likovno umetnost v Zagrebu. Danes je docentka na Akademiji za umetnost in kulturo Univerze Josipa Juraja Strossmayerja v Osijeku. Živi in dela v ateljeju v Samoboru. Sodelovala je na številnih skupinskih in samostojnih razstavah v Evropi in tujini. Za svoje delo je prejela več nagrad, med drugim nagrado Galerije Kranjčar na 35. salonu mladih. Prejela je tudi nagrado za najboljše delo razstave World Youth Art Festival (Seul, Južna Koreja), ex aequo na 25. slavonskem bienalu, prvo nagrado Celebrate Originality – Adidas v sodelovanju z Muzejem ulične umetnosti in grand prix 30. salona mladih (HDLU, Zagreb, 2009). Izvedla je več javnih predavanj in delavnic v sodelovanju z domačimi in tujimi kulturnimi, muzejskimi in galerijskimi ustanovami. Izpopolnjevala se je in bivala na umetniških rezidencah v Nemčiji, Belgiji, Franciji, na Finskem in v ZDA.