V naravnem zdravilstvu velja čebula za sredstvo za pomoč pri zniževanju holesterola in krvnega tlaka. Pomaga pri težavah s srcem in ožiljem. V pradavnini so čebulo uporabljali kot naraven antibiotik ob prehladih ali gripi. Vsakodnevno uživanje je za preventivo pred prehladom in gripo, krepi živce, čisti kri, lepša polt, preprečuje strjevanje krvi, lajša revmo. Ker vsebuje inzulinu podobne snovi, znižuje sladkor v krvi. Redno uživanje naj bi zmanjšalo tveganja za nastanek raka na črevesju.
Kakor smodnik
Čebula je kakor smodnik za športnike, saj daje energijo. Proti krčem pri otrocih v vodo damo svežo rezino čebule in jo otrokom damo piti po malih požirkih. Za krepitev lasišča z rezinicami čebule masiramo lasišče večkrat na dan, uporabimo lahko tudi iztisnjen sok čebule. Za zniževanje povišane temperature kašasto sesekljano čebulo položimo na podplate, zavijemo v brisačo in folijo, pustimo delovati čez noč. Tanke čebulne rezine polagamo na vratne žile za ustavitev krvavitve iz nosu.
Koristne sestavine
Čebula vsebuje vitamin C za krepitev imunskega sistema, vitamine B, vitamin A, vitamin E, kalcij, kalij, železo, krom, ki pomaga vzdrževati normalno raven inzulina, žveplo, ki ima pozitiven učinek na dihala.
Sajenje v ne preveč rodovitna tla
Kadar jo sadimo na vrt, je zanjo najbolje izbrati sončna, rahla in odcedna rodovitna tla, ne preveč gnojena, sicer bodo listi veliki, čebula pa majhna. Iz cveta čebule dobimo 500-600 semen, zato lahko čebulo zgodaj spomladi sejemo. Vzgajamo jo lahko tudi iz čebulčka, ki ga še v začetku novembra, sicer pa zgodaj spomladi (najkasneje konec marca), sadimo v zemljo.
Da ne bo solz pri sekljanju
Zagotovo ga ni junaka, ki ne bi med rezanjem čebule kdaj potočil solz. Da pri rezanju čebule ne bi pretirano pekle oči, jo režite ob curku vode iz pipe. Nekateri priporočajo, da ob rezanju čebule vklopite kuhinjsko napo. Maska za potapljanje je prav tako zelo učinkovita, res pa je marsikdo nima doma in je ne bo kupil samo zaradi rezanja čebule.