(FOTO) Celje premagalo urok Ljudskega vrta in je tik za Olimpijo, Mariboru ostaja boj za tretje mesto

12.07.2020 22:18

Nogometaši Maribora doživeli še eno klofuto v klavrni sezoni, Celje ostaja za petami Olimpiji

Celje je sklatilo Maribor s prestola za najboljšo ekipo v regiji.
Andrej Petelinsek

Trepetali so v finišu, a zdržali. Nogometaši Celja so navrtali še eno luknjo v klavrno sezono Maribora, se z zmago v Ljudskem vrtu tudi po 33. krogu prve lige obdržali v bitki za naslov prvaka. Ekipa, ki je marca poskrbela za predzadnji poraz v štiriletnem mandatu Darka Milaniča med vijoličastimi, je ponovila vajo proti njegovu nasledniku. Moštvo Sergeja Jakirovića je padlo z 1:2.
Dvakrat so bili grofi blizu zgodovinskemu uspehu, a jim je obakrat spodrsnilo na ključni tekmi … pod Kalvarijo. Leta 2003 se je njihova zmaga v Mariboru v petih minutah spremenila v poraz, tudi 12 let kasneje, ko se je ob vijoličastih edino moštvo, ki po osamosvojitvi neprekinjeno igra med prvoligaši, približalo vrhu, je bil naskok na Ljudski vrt neuspešen. Se bo zgodovina ponovila? Zaključek prvega polčasa je ponudil drugačen odgovor.